Zprávy / Pozvánky

Phil Shoenfelt zakončí výstavu Roberta Carritherse

Phil Shoenfelt zakončí výstavu Roberta Carritherse

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.12.2018

Dernisáž exkluzivní prodejní výstavy amerického fotografa Roberta Carritherse, která proběhne 7. 12. v prostoru Turnovské chaty okoření koncert britského hudebníka Phila Shoenfelta a houslistky HeléN RockViolin. Na jednom pódiu se tak sejdou výrazné postavy americko-evropské undergroundové scény.

Robert Carrithers, umělec rozkročený mezi New Yorkem, Prahou a Berlínem, zachycuje život uměleckých komunit. Fotografoval slavné osobnosti jako Jean-Michel Basquiat, Keith Haring nebo Lana del Rey, aktuální výstava zachycuje také životy umělců Ann Magnuson, Johna Sexe, Wendy Wild či Klause Nomi. Jeho tvorba byla letos na jaře součástí expozice Club 57: Film, Performance and Art in the East Village 1978–1983, v Museu moderního umění v New Yorku, obohacovala retrospektivy Jeana-Michela Basquiata ve Frankfurtu či Londýně, Carrithersovo jméno zdobí také pulty knihkupectví. Loni vydal společně s Philem Shoenfeltem antologii City Primeval: New York Berlin Prague, letos přibyla kniha Downtown Luminaries o legendárním uměleckém spolku Club 57.


Jako hosty pozval na zakončení výstavy zpěváka, kytaristu, skladatele a spisovatele, Phila Shoenfelta a houslistku HeléN RockViolin, hudebnici experimentující s možnostmi klasických i elektrických houslí. Působí v projektu Loukaband, vystupuje s Oskarem Petrem, Joe Karafiátem a mnoha dalšími.

Info

Robert Carrithers + Phil Shoenfelt & Helén Rockhousle
7. 12. 2018, Turnovská chata
Příchovice
fb událost

Foto (c) Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.

Rachot nabídne koncerty streamované z pražského Puncta

redakce 04.11.2020

Koncerty Petra Nikla a Ondřeje Smeykala, Freetown Quartet, Krekso a Tomáše Lišky s Invisible World budou k vidění online.

Představení letošních oslav svobody Korzo Národní

redakce 01.11.2020

„Svoboda znamená i zodpovědnost.” S tímto mottem představuje spolek Díky, že můžem podobu letošních oslav sametové revoluce.