Zprávy / Festivalové

Piper Fest 2013 a stylová všežravost

Piper Fest 2013 a stylová všežravost

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.05.2013

Je to právě deset let, co vzniklo hudební vydavatelství Piper Records, je to právě deset let, co chtělo původně podpořit a zviditelnit lokální scénu, ale nakonec se vydalo za hranice města i kraje, za hranice žánrů i stylů, pročež u něj mohly vyjít jemňoulinké desky od Miou Miou i infernální industrial už dávno ztracených Gavora. Širokopásmové portfolio se loni zastavilo i pořadového čísla dvacet, ale další alba jsou v plánu a vězte, že vyjde i nahrávka jedné z kapel, která se účastní Piper Festu, a samozřejmě to bude ta, u které byste to nejméně čekali. Kvalita kapel a absence stylových předsudků? Dobrý den, tady Piper Records.

A pokud jsme vymysleli výroční festival Piper Records, stylová různorodost je jedním z vleků na hudební sjezdovce, nehrajeme na provařená jména, i když vedle omladiny tu jsou veteráni. K těm budou patřit místní Valerian’s Future v nové sestavě, když jejich zvukovky vždycky byly lekcí z časoprostoru, naopak příští generaci zastoupí Unstable a Today Ashley, kteří se na „pop“ dívají prizmatem mládí. Headlinery nemáme, ale očekávání budí proměnliví polští hiphopoví psychedelici Napszyklat, na hlučném festivalu si vždycky přáli zahrát křehcí Bratři Orffové, k nimž se budou hodit jazzrockoví Negero, s novou deskou v zádech stoner melodičtí Saade i garage floutkoví Dead Popes Company. S novým materiálem dorazí i indie Planety a finále obstarají lokálně kultovní Údery údy, které připraví horkou půdu pro naříznutou držku Nikoly Muchy.

Festival navazuje na někdejší tradici Šlahounů, na akce typu Bartness, Jentakfest nebo přespolní Pacholek. Silná scéna potřebuje dobré přehlídky, protože na tom nebyla nikdy tak dobře jako teď, opravdu. A chata pod Červeným kamenem znamená výlet na kopec, kde se všechno zdá tak trochu reálnější a nadhled si podává ruku s nohama na zemi. Jaro se sice bude klonit k létu, ale nikdy není pozdě na prozření, o kterém zpívají Planety: „Ulicema lítá kamení, v hlavách lidí zatmění, noc nekončí pro ty, co nevěří, na ostrovy uvnitř vězení... Byl večer první máj!!!“

Pořádá Piper Records s pomocnou rukou Dialog Crew, Diycore, Kachnička Entertainment, Čajovna Mandala, Emergency of Sound a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love.

Info

Piper Fest 2013
aneb Punk, to nie moda
středně psychedelický rodinný trip k 10. výročí Piper Records
8. 6. 2013 15:00
Chata pod Červeným kamenem u Kopřivnice

www.facebook.com/events/177636052384542
www.last.fm/festival/3508588+PIPER+FEST
www.piperrecords.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.

Festival Ostravské dny už zítra

redakce 21.08.2019

Bienále Ostravské dny jsou hudební a uměleckou událostí mezinárodního charakteru, která vrcholí festivalem pro veřejnost.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.