Zprávy / Festivalové

Piper Fest 2013 a stylová všežravost

Piper Fest 2013 a stylová všežravost

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.05.2013

Je to právě deset let, co vzniklo hudební vydavatelství Piper Records, je to právě deset let, co chtělo původně podpořit a zviditelnit lokální scénu, ale nakonec se vydalo za hranice města i kraje, za hranice žánrů i stylů, pročež u něj mohly vyjít jemňoulinké desky od Miou Miou i infernální industrial už dávno ztracených Gavora. Širokopásmové portfolio se loni zastavilo i pořadového čísla dvacet, ale další alba jsou v plánu a vězte, že vyjde i nahrávka jedné z kapel, která se účastní Piper Festu, a samozřejmě to bude ta, u které byste to nejméně čekali. Kvalita kapel a absence stylových předsudků? Dobrý den, tady Piper Records.

A pokud jsme vymysleli výroční festival Piper Records, stylová různorodost je jedním z vleků na hudební sjezdovce, nehrajeme na provařená jména, i když vedle omladiny tu jsou veteráni. K těm budou patřit místní Valerian’s Future v nové sestavě, když jejich zvukovky vždycky byly lekcí z časoprostoru, naopak příští generaci zastoupí Unstable a Today Ashley, kteří se na „pop“ dívají prizmatem mládí. Headlinery nemáme, ale očekávání budí proměnliví polští hiphopoví psychedelici Napszyklat, na hlučném festivalu si vždycky přáli zahrát křehcí Bratři Orffové, k nimž se budou hodit jazzrockoví Negero, s novou deskou v zádech stoner melodičtí Saade i garage floutkoví Dead Popes Company. S novým materiálem dorazí i indie Planety a finále obstarají lokálně kultovní Údery údy, které připraví horkou půdu pro naříznutou držku Nikoly Muchy.

Festival navazuje na někdejší tradici Šlahounů, na akce typu Bartness, Jentakfest nebo přespolní Pacholek. Silná scéna potřebuje dobré přehlídky, protože na tom nebyla nikdy tak dobře jako teď, opravdu. A chata pod Červeným kamenem znamená výlet na kopec, kde se všechno zdá tak trochu reálnější a nadhled si podává ruku s nohama na zemi. Jaro se sice bude klonit k létu, ale nikdy není pozdě na prozření, o kterém zpívají Planety: „Ulicema lítá kamení, v hlavách lidí zatmění, noc nekončí pro ty, co nevěří, na ostrovy uvnitř vězení... Byl večer první máj!!!“

Pořádá Piper Records s pomocnou rukou Dialog Crew, Diycore, Kachnička Entertainment, Čajovna Mandala, Emergency of Sound a dalších darmojedů, kteří ještě stále věří na muziku a groupen love.

Info

Piper Fest 2013
aneb Punk, to nie moda
středně psychedelický rodinný trip k 10. výročí Piper Records
8. 6. 2013 15:00
Chata pod Červeným kamenem u Kopřivnice

www.facebook.com/events/177636052384542
www.last.fm/festival/3508588+PIPER+FEST
www.piperrecords.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skepta dorazí i na Metronome Prague

redakce 10.12.2019

Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Sobotní noc, ový zvuk, nové hvězdy.

Mayhem a další na Brutal Assaultu

redakce 09.12.2019

Jediný a pravý norský black metal od Mayhem i Devin Townsend, který letmo zavzpomíná na kultovní Strapping Young Lad.

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.