Zprávy / Pozvánky

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.09.2015

Bylo nebylo, několik mladých nepřizpůsobivých živlů se smutně vracelo do svého rodného kraje, kde nacházeli revival vedle zábavovky. A tak se rozhodli uspořádat na koleni festival, který bude tak trochu jiný. Vyrobit si Kalifornii ve skateparku, kde za kapelami jezdí skejťáci. Akustické kytary a básníci na zeleném palouku, divadelní vystoupení ve stodole.

Dobře to dopadlo, a tak se letos v areálu skateparku a bývalého letního kina v Mnichově Hradišti koná druhý ročník festivalu nezávislé kultury No Waves. Ve skateparku se poprvé potkají elektroničtí Gagarin s broumovskou rave-punkovou kapelou Kluci. Mírně zvrhlou rokenrolovou one man show předvede Boy Wonder & The Teen Sensations, z garáže vylezou psychedelické přízraky Trailer Crash i mělničtí punkrockeři Cirguz. Znojemští Psychocandy přiletí na stroji času z devadesátých let, mezi haldou omšelých kazet v dodávce přivezou i grunge-pop mladých holek Kinkies.


Na travnatém prostranství Blackout Ground, kde to, že nic není zapojené do elektriky, ničemu nevadí, zahrají Štěpik OMB nebo OiOiPiratoi. Doplní je minimálně desítka mladých autorů, kteří rozjedou literární pogo, nebo výtvarnická performance a guerillová výstava podle receptu Ukradené galerie. Divadlo ve stodole nabídne dvě alternativní vystoupení, v noci zahrají emozpěv a Man Drops Hat. Afterparty v nedalekém klubu Velkej Cajk režrují místní DJs společně s punkovým rapem Johnnyho Násilníka.


No Waves není festival, ale zhmotněný sen o skvělém dni a dobré párty. Je to i tvůj festival. Jaký bude, určuješ ty, tvoje nálada a tvoje kreativita. Můžeš se kdykoli zapojit. Stejně jako je na tobě, jestli oželíš pár piv a přispěješ na "mohlo by se to zaplatit a opakovat příští rok."

Info

No Waves #2
12. 9. 2015 13:00
Skate park a přilehlý areál bývalého letního kina, Mnichovo Hradiště

www.facebook.com/events/981537401887774/
www.facebook.com/nowavesfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Black Holes představí novou desku

redakce 24.11.2022

Pro křest, který se odehraje v pražských Kasárnách Karlín, Black Holes připravili i speciální usb nosiče.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace