Zprávy / Pozvánky

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.09.2015

Bylo nebylo, několik mladých nepřizpůsobivých živlů se smutně vracelo do svého rodného kraje, kde nacházeli revival vedle zábavovky. A tak se rozhodli uspořádat na koleni festival, který bude tak trochu jiný. Vyrobit si Kalifornii ve skateparku, kde za kapelami jezdí skejťáci. Akustické kytary a básníci na zeleném palouku, divadelní vystoupení ve stodole.

Dobře to dopadlo, a tak se letos v areálu skateparku a bývalého letního kina v Mnichově Hradišti koná druhý ročník festivalu nezávislé kultury No Waves. Ve skateparku se poprvé potkají elektroničtí Gagarin s broumovskou rave-punkovou kapelou Kluci. Mírně zvrhlou rokenrolovou one man show předvede Boy Wonder & The Teen Sensations, z garáže vylezou psychedelické přízraky Trailer Crash i mělničtí punkrockeři Cirguz. Znojemští Psychocandy přiletí na stroji času z devadesátých let, mezi haldou omšelých kazet v dodávce přivezou i grunge-pop mladých holek Kinkies.


Na travnatém prostranství Blackout Ground, kde to, že nic není zapojené do elektriky, ničemu nevadí, zahrají Štěpik OMB nebo OiOiPiratoi. Doplní je minimálně desítka mladých autorů, kteří rozjedou literární pogo, nebo výtvarnická performance a guerillová výstava podle receptu Ukradené galerie. Divadlo ve stodole nabídne dvě alternativní vystoupení, v noci zahrají emozpěv a Man Drops Hat. Afterparty v nedalekém klubu Velkej Cajk režrují místní DJs společně s punkovým rapem Johnnyho Násilníka.


No Waves není festival, ale zhmotněný sen o skvělém dni a dobré párty. Je to i tvůj festival. Jaký bude, určuješ ty, tvoje nálada a tvoje kreativita. Můžeš se kdykoli zapojit. Stejně jako je na tobě, jestli oželíš pár piv a přispěješ na "mohlo by se to zaplatit a opakovat příští rok."

Info

No Waves #2
12. 9. 2015 13:00
Skate park a přilehlý areál bývalého letního kina, Mnichovo Hradiště

www.facebook.com/events/981537401887774/
www.facebook.com/nowavesfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

OTK v lese i přílesí

redakce 20.04.2021

Pražská skupina OTK ohlásila "hudebně vizuální sonety. Každý měsíc jeden.

Co bude s hudbou po pandemii - CEEntral Sound – BACH Conference

redakce 18.04.2021

Event na tři dny spojí na jednom místě zástupce klubů, manažery, muzikanty i další hudební profesionály.

Smíchovská továrna oznamuje nové (a staronové) koncerty

redakce 17.04.2021

Koncerty australských Flyying Colours i britských Shopping plánované na letošní jaro se organizátorům podařilo přesunout na náhradní termíny.

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders

redakce 15.04.2021

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders streamovaná ze Studia Alta propojí akci několika producentů a umělců.

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace