Zprávy / Pozvánky

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

Pivo, skejty, rokenrol: No Waves festival podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.09.2015

Bylo nebylo, několik mladých nepřizpůsobivých živlů se smutně vracelo do svého rodného kraje, kde nacházeli revival vedle zábavovky. A tak se rozhodli uspořádat na koleni festival, který bude tak trochu jiný. Vyrobit si Kalifornii ve skateparku, kde za kapelami jezdí skejťáci. Akustické kytary a básníci na zeleném palouku, divadelní vystoupení ve stodole.

Dobře to dopadlo, a tak se letos v areálu skateparku a bývalého letního kina v Mnichově Hradišti koná druhý ročník festivalu nezávislé kultury No Waves. Ve skateparku se poprvé potkají elektroničtí Gagarin s broumovskou rave-punkovou kapelou Kluci. Mírně zvrhlou rokenrolovou one man show předvede Boy Wonder & The Teen Sensations, z garáže vylezou psychedelické přízraky Trailer Crash i mělničtí punkrockeři Cirguz. Znojemští Psychocandy přiletí na stroji času z devadesátých let, mezi haldou omšelých kazet v dodávce přivezou i grunge-pop mladých holek Kinkies.


Na travnatém prostranství Blackout Ground, kde to, že nic není zapojené do elektriky, ničemu nevadí, zahrají Štěpik OMB nebo OiOiPiratoi. Doplní je minimálně desítka mladých autorů, kteří rozjedou literární pogo, nebo výtvarnická performance a guerillová výstava podle receptu Ukradené galerie. Divadlo ve stodole nabídne dvě alternativní vystoupení, v noci zahrají emozpěv a Man Drops Hat. Afterparty v nedalekém klubu Velkej Cajk režrují místní DJs společně s punkovým rapem Johnnyho Násilníka.


No Waves není festival, ale zhmotněný sen o skvělém dni a dobré párty. Je to i tvůj festival. Jaký bude, určuješ ty, tvoje nálada a tvoje kreativita. Můžeš se kdykoli zapojit. Stejně jako je na tobě, jestli oželíš pár piv a přispěješ na "mohlo by se to zaplatit a opakovat příští rok."

Info

No Waves #2
12. 9. 2015 13:00
Skate park a přilehlý areál bývalého letního kina, Mnichovo Hradiště

www.facebook.com/events/981537401887774/
www.facebook.com/nowavesfestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace