Zprávy / Pozvánky

Pjoni v ozvěnách MENU LABoratory

Pjoni v ozvěnách MENU LABoratory

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.11.2017

Na přelomu dubna a května se v královehradecké Pilnáčkově továrně a především pardubických Automatických mlýnech konala přehlídka audiovizuálního umění MENU LABoratory. V rámci Ozvěn této přehlídky, které připomenou program ročníku uplynulého a jsou předzvěstí věcí příštích, se 11. listopadu v pardubickém Klubu 29 představí slovenský progresivní producent Pjoni a nový projekt False Trance. Součástí večera bude i prezentace fotografií a videí dokumentujících tento pozoruhodný maratón nového umění.

False Trance je nový elektronický projekt Ondřeje Paruse, člena Lightning Glove či Sister/Body a hybatele pražského vydavatelství Red for Colourblind. Aktuální Ondřejovo alterego představuje jeho tribálnější a rytmičtější hudební tvář, přičemž jeho doménou stále zůstává hledání nových zvuků a jejich vrstvení za pomoci loopingu. Ať již jde cestou nervního těkání psychedelického postdubu (Sister/Body) či kolaborace s aktuální postklubovým soundem podvratného raveu (Lightning Glove), vždy si buďte jisti hustým hypnotickým závojem zvuků, ze kterých se může vynořit v zcela nečekaných souvislostech třeba i cover Rolling Stones.


Pjoni je slovenský producent elektroakustické hudby Jonatán Pastirčák, pohybující se na slovenské scéně již delší dobu díky své již minulé spolupráci s Ink Midgetem. Pro ambientnější tvář své sólové tvorby již nějaký čas používá taktéž alias Isama Zing, ovlivněný hudebně i obsahově jeho nedávným pobyte v britské metropoli. V neofuturistickém toku Pjoniho hudby, se kterou se tentokrát představí, se objevují nelehko rozpoznatelné sonické objekty. Akustické hlasy připomínají elektronický procesing a naopak elektronika imituje organičnost akustických textur. Jeho koncerty jsou eklektickou směsí dekonstruovaných beatů, violoncellových ploch a abstraktních zvukových krajin. Pjoni je také mj. autorem hudby k filmu Špína a k novému dokumentu Mečiar, nedávno oceněném na MFDF Ji.hlava. Producentsky se též podílel také na posledním albu kapely Zrní.

Info

Ozvěny MENU LABoratory
Pjoni (sk) + False Trance
11. 11. 2017 20:00
Klub 29, Pardubice

www.facebook.com/events/283060612195720
www.facebook.com/klub29

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články