Zprávy

Pkrek remixuje Magnetik

Pkrek remixuje Magnetik

redakce | Zprávy | 09.01.2021

Track Samarkand od Magnetik se dočkal remixu od slovenského producenta, který tvoří pod pseudonymem Pkrek. Ten popisuje zrod spolupráce takto: „V jeden deň sa mi ozval Moimir Papalescu, či by som skúsil spraviť remix na niektorý trek z projektu Magnetik. Zrovna som počúval platne od producenta menom ROB, ktorý ma motivuje, a tato inšpirácia spolu so skladbou Magnetik Samarkand ma priviedla k vízii, zložiť niečo odvážnejšie. Vrstvením zvukových vzoriek som dúfam vytvoril stopu, ktorá sa bude odlišovať od ostatných vydaných remixov.“Moimir Papalescu k remixu dodává: „Pkrek je vášnivým sběratelem raritních VHS kazet se sci-fi a hororovými filmy a k nim sbírá i soundtracky vydané na vinylech. Ovlivněn triphopem, technem i soundtracky vždy tvoří svébytné projekty se zvukem, ktorý zní v dnešní době tak trochu jinak, bez vlivu aktuálních zvukových trendů - takže pro Magnetik duše spřízněná!“ Track Samarkand pochází z pátého alba Magnetik, které vyšlo před koncem roku pod názvem Les Vacances Mystérieuses.

Slovenský producent Pkrek vydal většinu alb u labelů Ajlavmjuzik a TMrekorc. Na jeho deskách se objevují hosté s různým žánrovým zaměřením. Spolupracoval se jmény jako Monika Načeva, Marian Jaslovský, Karaoke Tundra, Modré hory, Moimir Papalescu, Side9000, Dj Five, Edúv Syn, Gulos Potrok, 3MMX a dalšími. Více o jeho posledním albu z letošního dubna čtěte zde.

Info

Pkrek
Bandcamp projektu

foto © Tomáš Gál

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace