Zprávy

Pkrek remixuje Magnetik

Pkrek remixuje Magnetik

redakce | Zprávy | 09.01.2021

Track Samarkand od Magnetik se dočkal remixu od slovenského producenta, který tvoří pod pseudonymem Pkrek. Ten popisuje zrod spolupráce takto: „V jeden deň sa mi ozval Moimir Papalescu, či by som skúsil spraviť remix na niektorý trek z projektu Magnetik. Zrovna som počúval platne od producenta menom ROB, ktorý ma motivuje, a tato inšpirácia spolu so skladbou Magnetik Samarkand ma priviedla k vízii, zložiť niečo odvážnejšie. Vrstvením zvukových vzoriek som dúfam vytvoril stopu, ktorá sa bude odlišovať od ostatných vydaných remixov.“Moimir Papalescu k remixu dodává: „Pkrek je vášnivým sběratelem raritních VHS kazet se sci-fi a hororovými filmy a k nim sbírá i soundtracky vydané na vinylech. Ovlivněn triphopem, technem i soundtracky vždy tvoří svébytné projekty se zvukem, ktorý zní v dnešní době tak trochu jinak, bez vlivu aktuálních zvukových trendů - takže pro Magnetik duše spřízněná!“ Track Samarkand pochází z pátého alba Magnetik, které vyšlo před koncem roku pod názvem Les Vacances Mystérieuses.

Slovenský producent Pkrek vydal většinu alb u labelů Ajlavmjuzik a TMrekorc. Na jeho deskách se objevují hosté s různým žánrovým zaměřením. Spolupracoval se jmény jako Monika Načeva, Marian Jaslovský, Karaoke Tundra, Modré hory, Moimir Papalescu, Side9000, Dj Five, Edúv Syn, Gulos Potrok, 3MMX a dalšími. Více o jeho posledním albu z letošního dubna čtěte zde.

Info

Pkrek
Bandcamp projektu

foto © Tomáš Gál

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Marina Allen vydává nový klip

redakce 26.02.2021

Při tvorbě jsem se snažila vyjádřit přesně to, co chci, a nebyla svázána žádnou konkrétní věcí, říká Marina Allen k nadcházejícímu albu.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Výsledky X. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce 24.02.2021

Cenu získali Tábor, 58G a aktivity labelu Divnosti. Nové ocenění pro mladé hudební publicisty získali Aneta Martínková a Radim Lisa.

Českého lva bude doprovázet kapela Hm...

redakce 24.02.2021

Pestrý rámec bude mít letošní předávání Českých lvů.

Daft Punk po 28 letech končí

redakce 23.02.2021

Jedna z nejzásadnější kapel elektronické scény ohlásila rozpad. Jak se to říká, lepší vybuchnout nežli vyhasnout? Co na to ohlasy odjinud?

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Skupina Boo se vrací

redakce 23.02.2021

V jejich repertoáru se podařilo nejen navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, ale zároveň hudbu výrazně modernizovat, učinit ji svébytnou.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace