Zprávy / Festivalové

Plaid představí novou desku na Nowa Muzyka

Plaid představí novou desku na Nowa Muzyka

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Jedenáctá edice polského festivalu Tauron Nowa Muzyka potvrzuje další nová jména do letošního programu. Tentokrát jsou to čtyři zahraniční a čtyři domácí intepreti. Plaid s čerstvým materiálem, Lorenzo Senni a Hieroglyphic Being v živém setu, nebo Prins Thomas známý pro své kolaborace s Lindstromem a Toddem Terjem. Polskou část zastupuje Dick4Dick, Niechęć s novou deskou, Baaba v exkluzivním vystoupení s rozšířenou rytmickou sekcí a Sonar Soul se zbrusu novým projektem SONAR.


Elektronické duo Plaid asi není třeba fanouškům moderní muziky příliš představovat. Zástupci Warp Records se na scéně pohybují od začátku devadesátých let, podobně jako žánroví Autechre. Jsou považováni za jedny ze zakladatelů moderního IDM, navíc se zcela specifickým zvukem. Vydali desítku řadovek, z nichž ta poslední, Reachy Prints, vyšla před dvěma lety. Letos se Ed Handley s Andym Turnerem vrací se zbrusu novou nahrávkou The Digging Remedy, kterou premiérově představí právě v Polsku.


Dalším ze zástupců moderní taneční elektroniky je Lorenzo Senni. Také on působí na scéně od devadesátých let a svéhlavě trhá na kusy podstatu trance music, přímo před posluchačem. Svůj aktuální styl, který definoval na albu Quantum Jelly (2012), nazývá "pointillistic trance". Jeho zatím poslední nahrávka nese název Superimpositions a vyšla již před dvěma lety. Zakladatel experimentálního labelu Presto!? vystoupí živě v Katovicích.

Info

11th Edition:
Tauron Nowa Muzyka 2016
18. - 21. 8. 2016
Muzeum Śląskie, Katovice
Polsko

www.facebook.com/events/169398046731346
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.

Mezipatra se hýbou v proudu změn

redakce 27.09.2019

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra se bude konat v Praze. Poté se přesouvá do Brna, následují i ozvěny v regionech.