Zprávy / Festivalové

Plaid představí novou desku na Nowa Muzyka

Plaid představí novou desku na Nowa Muzyka

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Jedenáctá edice polského festivalu Tauron Nowa Muzyka potvrzuje další nová jména do letošního programu. Tentokrát jsou to čtyři zahraniční a čtyři domácí intepreti. Plaid s čerstvým materiálem, Lorenzo Senni a Hieroglyphic Being v živém setu, nebo Prins Thomas známý pro své kolaborace s Lindstromem a Toddem Terjem. Polskou část zastupuje Dick4Dick, Niechęć s novou deskou, Baaba v exkluzivním vystoupení s rozšířenou rytmickou sekcí a Sonar Soul se zbrusu novým projektem SONAR.


Elektronické duo Plaid asi není třeba fanouškům moderní muziky příliš představovat. Zástupci Warp Records se na scéně pohybují od začátku devadesátých let, podobně jako žánroví Autechre. Jsou považováni za jedny ze zakladatelů moderního IDM, navíc se zcela specifickým zvukem. Vydali desítku řadovek, z nichž ta poslední, Reachy Prints, vyšla před dvěma lety. Letos se Ed Handley s Andym Turnerem vrací se zbrusu novou nahrávkou The Digging Remedy, kterou premiérově představí právě v Polsku.


Dalším ze zástupců moderní taneční elektroniky je Lorenzo Senni. Také on působí na scéně od devadesátých let a svéhlavě trhá na kusy podstatu trance music, přímo před posluchačem. Svůj aktuální styl, který definoval na albu Quantum Jelly (2012), nazývá "pointillistic trance". Jeho zatím poslední nahrávka nese název Superimpositions a vyšla již před dvěma lety. Zakladatel experimentálního labelu Presto!? vystoupí živě v Katovicích.

Info

11th Edition:
Tauron Nowa Muzyka 2016
18. - 21. 8. 2016
Muzeum Śląskie, Katovice
Polsko

www.facebook.com/events/169398046731346
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People Home

redakce 03.06.2020

Hudebníky a fanoušky se organizátoři rozhodli propojit ve vybraných městech naživo a online, aby byly koncerty dostupné všem i přes bezpečnostní opatření spojených s pandemií koronaviru.

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.