Zprávy / Pozvánky

PLATO výzvou pro Ensemble Mosaik

PLATO výzvou pro Ensemble Mosaik

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.09.2018

Aktuální berlínskou hudební scénu představí ve čtvrtek 4. října v 19 hodin v PLATO Ensemble Mosaik. Koncert Sound-Light-Space Organisms je sestaven na míru náročné akustice bývalého hobbymarketu Bauhaus, ve kterém ostravská městská galerie sídlí. Koncert slibuje i vizuální zážitek, protože soubor hodlá do svého vystoupení zakomponovat scénické prvky. Stejně jako na prvním koncertu třídílného cyklu bude mít posluchač možnost volně procházet rozlehlým prostorem.

Jeden z nejzajímavějších nezávislých souborů současné hudby v Německu Ensemble Mosaik oslavil v loňském roce dvacáté narozeniny. V centru jeho zájmu stojí kombinace akustických nástrojů s digitálními technologiemi a elektronickými nástroji a osobitou složkou jeho vystoupení bývá využívání scénických a vizuálních prvků v kontextu konkrétní koncertní situace. To se projeví také v programu vybraném pro PLATO. Každá skladba bude pracovat s odlišnými světelnými atmosférami, každá bude adaptována na akustická specifika Bauhausu.


Pro koncert v PLATO byly vybrány skladby pěti mladých autorů působících na berlínské hudební scéně. Kromě běžného nástrojového obsazení zazní také editované nahrávky vlaků, digitálně modulované zvuky violoncella a v roli nezastupitelných nástrojů se projeví světelné reflektory. Divák a posluchač bude mít zároveň možnost procházet volně prostorem a nechat na sebe hudbu působit v různých zvukových i vizuálních podmínkách.

Info

Ensemble Mosaik (de)
4. 10. 2018 19:00
PLATO, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Benefice pro Limity jsme my

redakce 12.08.2020

Zisk z koncertu je na podporu Limitů a akčního víkendu. Interpreti i klub se vzdávají nároku na honorář.

Ruská hiphopová formace Aigel vystoupí poprvé v Česku

redakce 12.08.2020

Svěží a odvážná formace, která osobní poezii proměnila v rapované pasáže v ruštině na elektronickém podkladě a doplnila provokativními videoklipy.

Juggling Jugulars se See You in Hell a Same River Twice

redakce 12.08.2020

Silné melodické linky, nekompromisní rytmus a texty, co si nejeden z nás často pobrukoval cestou do školy.

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.