Zprávy / Festivalové

Plovoucí scéna Prague Sounds na Vltavě

Plovoucí scéna Prague Sounds na Vltavě

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.09.2022

U Slovanského ostrova právě finišuje stavba plovoucí scény festivalu Prague Sounds / Struny podzimu. Jedinečný počin, jehož historie se začala psát v roce 2020, se stal již nedílnou součástí pražské kulturní nabídky.

Letos však dostává další rozměr, a to jak ve smyslu fyzickém, tak přeneseném. Koncert pro Evropu, který zde odehraje 2. září od 20:00 Česká filharmonie pod taktovkou svého šéfdirigenta Semjona Byčkova, totiž bude oslavou společného evropského domova při příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie. Zároveň se letošní scéna oproti předchozím ročníkům rozroste. „Pro historicky první koncert České filharmonie přímo na hladině Vltavy plovoucí jeviště ještě rozšiřujeme, aby pojalo 170 účinkujících. Zvětšení se dočká také hlediště, jehož kapacita vzroste z 1000 na 1200 sedících diváků. Půjde tedy o největší výtlak v historii Prague Sounds,“ usmívá se ředitel festivalu Marek Vrabec.

Na Koncertu pro Evropu zazní v úvodu Beethovenova Óda na radost. Poté už budou následovat skladby našich světově proslulých skladatelů – Karneval Antonína Dvořáka, Vltava Bedřicha Smetany a monumentální Glagolská mše Leoše Janáčka. Slavnostní zahájení koncertu obstará nový zvon #9801. Jeho označení odkazuje na počet zvonů umlčených v naší zemi za II. světové války. Za každý zničený zvon byl vložen jeden kilogram do nového zvonu, proto má hmotnost právě 9801 kg.

více o akci zde

Během pátečního podvečera nabídne festival Prague Sounds také doprovodný program Koncertu pro Evropu v dolní části Václavského náměstí. Akcí nazvanou Ode to Joy provede moderátor, hudebník a bavič En.dru. Ten zároveň společně s Danem Bártou a Jenem Hovorkou od 19:00 připraví publikum na večer živým společným koncertem. Ještě předtím si diváci užijí další hudební vystoupení a dozví se spoustu zajímavostí ze zákulisí díky hostům spjatým s Koncertem pro Evropu a festivalem Prague Sounds. Celý program pak vyvrcholí přímým přenosem Koncertu pro Evropu na velkoplošné obrazovce. Komu se nepoštěstí zažít Koncert pro Evropu naživo na místě, nebo prostřednictvím přenosu na Václavském náměstí, může si tuto výjimečnou kulturní událost vychutnat i u televizní obrazovky. Přímým přenosem odvysílá úvod koncertu ČT1, přenos celého večera nabídne ČT art. Do světa bude koncert vysílat mezinárodní TV arte.

Info

Prague Sound:
Koncert pro Evropu
2. 9. 2022 20:00
Plovoucí scéna na Vltavě, Praha
web akce

foto © se svolením Prague Sounds

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People přidává nejen The Offspring

redakce 05.12.2023

The Offspring vystoupí vedle Bring Me the Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu, který s tématem „Sustain“ zaplní prostory nejen Berghainu.

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce 02.12.2023

Kapela Armored Saint přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk.

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace