Zprávy / Festivalové

Plovoucí scéna Prague Sounds na Vltavě

Plovoucí scéna Prague Sounds na Vltavě

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.09.2022

U Slovanského ostrova právě finišuje stavba plovoucí scény festivalu Prague Sounds / Struny podzimu. Jedinečný počin, jehož historie se začala psát v roce 2020, se stal již nedílnou součástí pražské kulturní nabídky.

Letos však dostává další rozměr, a to jak ve smyslu fyzickém, tak přeneseném. Koncert pro Evropu, který zde odehraje 2. září od 20:00 Česká filharmonie pod taktovkou svého šéfdirigenta Semjona Byčkova, totiž bude oslavou společného evropského domova při příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie. Zároveň se letošní scéna oproti předchozím ročníkům rozroste. „Pro historicky první koncert České filharmonie přímo na hladině Vltavy plovoucí jeviště ještě rozšiřujeme, aby pojalo 170 účinkujících. Zvětšení se dočká také hlediště, jehož kapacita vzroste z 1000 na 1200 sedících diváků. Půjde tedy o největší výtlak v historii Prague Sounds,“ usmívá se ředitel festivalu Marek Vrabec.

Na Koncertu pro Evropu zazní v úvodu Beethovenova Óda na radost. Poté už budou následovat skladby našich světově proslulých skladatelů – Karneval Antonína Dvořáka, Vltava Bedřicha Smetany a monumentální Glagolská mše Leoše Janáčka. Slavnostní zahájení koncertu obstará nový zvon #9801. Jeho označení odkazuje na počet zvonů umlčených v naší zemi za II. světové války. Za každý zničený zvon byl vložen jeden kilogram do nového zvonu, proto má hmotnost právě 9801 kg.

více o akci zde

Během pátečního podvečera nabídne festival Prague Sounds také doprovodný program Koncertu pro Evropu v dolní části Václavského náměstí. Akcí nazvanou Ode to Joy provede moderátor, hudebník a bavič En.dru. Ten zároveň společně s Danem Bártou a Jenem Hovorkou od 19:00 připraví publikum na večer živým společným koncertem. Ještě předtím si diváci užijí další hudební vystoupení a dozví se spoustu zajímavostí ze zákulisí díky hostům spjatým s Koncertem pro Evropu a festivalem Prague Sounds. Celý program pak vyvrcholí přímým přenosem Koncertu pro Evropu na velkoplošné obrazovce. Komu se nepoštěstí zažít Koncert pro Evropu naživo na místě, nebo prostřednictvím přenosu na Václavském náměstí, může si tuto výjimečnou kulturní událost vychutnat i u televizní obrazovky. Přímým přenosem odvysílá úvod koncertu ČT1, přenos celého večera nabídne ČT art. Do světa bude koncert vysílat mezinárodní TV arte.

Info

Prague Sound:
Koncert pro Evropu
2. 9. 2022 20:00
Plovoucí scéna na Vltavě, Praha
web akce

foto © se svolením Prague Sounds

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace