Zprávy / Úplňkové

Pluge a undergroundový techno XPLAYMIX

redakce | Zprávy / Úplňkové | 28.10.2015

Po třech zahraničních dílech se podcastová série hudebního serveru Xplaylist.cz vrací zas jednou domů. Autorem nejnovějšího podcastu je DJ a producent Pluge. Jeho jméno sice nepatří k všeobecně známým, zbystřit by ale měli zejména příznivci kvalitní taneční elektronické hudby. Lukáš Pihávek, jak se Pluge jmenuje občanským jménem, je jedním za zakladatelů digitálního labelu Transporta Records, který se ze skromných začátků vypracoval mezi nejzajímavější vydavatelství na poli undergroundového techna.

Začátkem listopadu tu Pluge vydává čtyřskladbové EP Identity, na kterém dvě nové skladby doplní remixy od Wetrixe a domácí technolegendy Elektrabela. Při této příležitosti namíchal Pihávek příspěvek do podcastové série XPLAYMIX, ve kterém odhaluje inspirační zdroje své tvorby. "Tracky, které jsem vybral, budou znít dobře i za dvě stě miliónů let a dál," tvrdí o svém mixu. Jmenovitě jde např. o skladby od British Murder Boys, Shifted či Sandwell District, dojde ale i na překvapení, jakým je Aphex Twinův remix skladby At the Heart of It All od Nine Inch Nails. Bonusem je pak několik dosud nevydaných skladeb z Plugeho dílny včetně ukázky z nadcházejícího EP.


Podcastová série XPLAYMIX nedávno oslavila své první narozeniny. Autory jednotlivých dílů série jsou domácí i zahraniční producenti, hudebníci, djové a další, kteří mají s hudbou tak či onak něco do činění - v minulosti to byli např. Samir Hauser, Martin Tvrdý, Petr Dorůžka, Aid Kid či Prof. Neutrino, ze zahraničních umělců do série přispěli mj. Greg Roberts (Dreadzone), kapela Vessels nebo Phon.o. Nové podcasty vychází každé druhé pondělí a kromě serveru Xplaylist.cz jsou ke slyšení rovněž na příslušném účtu na Mixcloudu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Stormzy s novou deskou, Annet X a další novoty

redakce 30.11.2022

Stormzy si selfíčkem s Taylor Swift připravil živnou půdu pro vydání nové desky This Is What I Mean, na které ceníme nejen titulní track, ale i autorský posun a bangery.

Radio FMz: Mistrovství světa, Saul i Planety

redakce 23.11.2022

Tento týden máme něco i pro fotbalové fanoušky - původem malijská hudebnice Fatoumata Diawara si hraje s krvavými míči a na feat si bere rovnou Damona Albarna.

Full Moon #139 na Spotify

redakce 20.11.2022

Full Moon #139 s titulním tématem věnovaným Jeanu-Michelu Basquiatovi vyšel zkraje listopadu, nechte se nalákat playlistem.

Radio FMz: Fever Ray, Čavalenky a těžkosti života

redakce 16.11.2022

Stormzy se fotí s Taylor Swift, Slowthai nám stárne a Yzo s Nik Tendem pořád požadují propuštění Karla.

Čtvrtý ročník festivalu Moody Moon Noize proběhne v Chomutově

redakce 14.11.2022

Festival oživí hned několik pozoruhodných městských prostor – například Oblastní muzeum včetně jeho sklepení, kostel sv. Ignáce nebo barokní jezuitskou kolej.

Radio FMz: Helena Hauff nebo Dean Blunt, vamos à la pláž!

redakce 09.11.2022

Kdo nesleduje boha, tedy kyborga, ten jako by nebyl.

Full Moon #139: Mezi potěšením a bolestí

redakce 09.11.2022

Basquiat byl výjimečným tvůrcem a jedinečnou osobností, zároveň měl velmi blízko k hudbě. Full Moon #139 vychází 9. listopadu.

Radio FMz: Algiers, Brodka, Jorja Smith a spojení, ke kterým jednou muselo dojít

redakce 02.11.2022

Nové tracky, které sjíždíme v redakci, vás provedou ostravským rapem, živelnou ódou na radost i syntezátorovými mantrami... Zkrátka spojeními, ke kterým jednou muselo dojít.

Radio FMz: Taylor Swift nebo Burial?

redakce 26.10.2022

Přehlídka zvuku tohohle týdne aneb Nové tracky, které nám hrají v hlavě i v redakci.

Radio FMz: 58g s Annet X, ozajstný hip hop a žánrové eskapády

redakce 19.10.2022

Kdyby nám někdo ještě před rokem řekl, že si budeme s Alexem Turnerem zpívat staré soulové cajdáky, odhadli bychom ho na špatné drogy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace