Zprávy / Pozvánky

Plzeň věří v Simse

Plzeň věří v Simse

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.05.2014

Po úspěšném koncertu Astronautalise se v sobotu 31. května v plzeňské Papírně představí Andrew Sims z minnesotského indie hip hopového labelu Doomtree, zlínský Idea z Tynikdy s DJ Aka, Inau ze stáje Silver Rocket a o afterparty se postará DJ Tuzex, kterého můžete znát například z Bounce Bounce. Den před Plzní vystoupí Sims také na Klatovském Majálesu.

Sims už jednou v Plzni hrál last minute koncert pro hrstku zasvěcenců a pár náhodných kolemjdoucích. „Pamatuju si každou chvíli, o tom koncertu se vypráví legendy, v životě jsem neviděl nikoho, kdo by to s fans uměl líp, než Sims. Je přesně ten typ chlápka, kterému chceš věřit každé slovo. Bezprostřední energie, která tě nenechá ani minutu stát na místě je všude, kam se jenom podíváš,“ píše promotér ze Soul at Zero.


Celé turné absolvuje po boku Simse i Inau – mluvený projekt basáka punkových Kontroll. Inau vydal na digitálním sublabelu Silver Rocket Sekta už dvě nahrávky, tu aktuální s názvem Zloděj si tam můžete ukrást.

Idea je zakladatel a hlava labelu Ty Nikdy. Udává směr a koncept vydavatelství a zároveň je jeho členem. V rapu se začal prosazovat po roce 2000 s prvním demem se zlínskou kapelou Dilema. Následovala éra freestyle battlů, na kterou navazuje v roce 2005 začátek spolupráce s DJ Fattem pod názvem IdeaFatte. V tomto období vyšel také první sólo mixtape Malý Pepek Mixtape vol. 1. Pod značkou IdeaFatte prozatím vyšly 4 studiová alba - 365, Mezitím, Doma a Dočasně nedostupní. IF má na kontě také mixtape s návezm Plus. Mimo IdeaFatte se Idea podílel na společné Ty Nikdy desceLabel a především na vlastním sólo albu Daleko blíž. Toto album z roku 2012 je prozatím nejosobnějším materiálem, který Idea za svoji kariéru natočil.


Aka se věnuje DJingu již od roku 2001. Za dobu svého působení si vydobyl renomé jako jeden z technicky nejlepších DJů v Česko-Slovensku, hrál na zásadních akcích a festivalech jako Pohoda, Creamfields nebo HipHop Kemp a navštívil bezpočet klubových nocí od Aše až po Košice. Od roku 2008 se věnuje vlastní hudební produkci, především v žánrech funk, breakbeat a drum'n'bass. Vydává například na německém labelu Bombastic Jam, irském BulaBeats nebo českém Ty Nikdy records.

Info

Sims (us) + Inau + Idea + DJ Aka (afterparty DJ Tuzex)
31. května 2014 19.00
Papírna, Plzeň

vstupné: 130 - 150 Kč

www.facebook.com/events/1444638399110901

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.

Súčasné mená česko-slovenskej elektronickej scény v Puncte

redakce 20.10.2019

Lowmoe, Dead Janitor, Macronoise a další? Koncert pod hlavičkou labelu Xion.

Písničkář Kevin Morby poprvé v Praze

redakce 18.10.2019

Spirituální písně pro světský věk. Kevin Morby, tradiční, o nadčasovost usilující americký písničkář, poprvé v Praze.

Floex poprvé naživo představí hudbu z Machinaria

redakce 18.10.2019

Albu Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe k oblíbené počítačové hře Machinarium vdechli nový život Orbital nebo 65daysofstatic, bude uvedeno i živě.