Zprávy / Pozvánky

Podzim v Akropolis zahájí avantgardní divadlo i koncerty

Podzim v Akropolis zahájí avantgardní divadlo i koncerty

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.09.2014

Základní programová skladba další sezóny Paláce Akropolis vychází již tradičně z dlouhodobých dramaturgických záměrů, které kladou především vysoké umělecké nároky na konkrétní realizace. Letošní podzim bude velmi bohatý na zajímavé divadelní akce. Hned 23. září to zažijeme večer s uvedením dvou verzí Audience Václava Havla. Nejprve činoherní zpracování Ostravského divadla Petra Bezruče a poté variaci beze slov skupiny Spitfire Company s názvem Antiwords. Dalším zajímavým počinem je projekt Balkán Spirit. Už během letních měsíců proběhly první dvě akce tohoto projektu a 28. až 30. budou následovat tři večery pokračující v objevování nového, jiného divadla. První večer bude patřit slovinské skupině Via Negativa a Mandič Trilogy, další uznávanému bulharskému tanečníkovi a performerovi Ivo Dimčevovi a jeho představení I-ON, třetí balkánský večer chorvatské skupině ROOM 100.


I na říjen, tentokrát v termínu 20. až 22., je přichystána přehlídka Mime Fest, v rámci které uvidíme světově uznávaného kabaretního umělce Michaela Trautmana, studenty a pokračovatele slavného mima Marcela Marceaua s představením Deja-vu a představí se také světoznámý klaun Red Bastard. Proběhnou i reprízy úspěšných představení Kabaretu Caligula, skupiny Spitfire Company nebo další večery s talkshow 7 pádů Honzy Dědka.

Program Akropole je již tradičně postaven na prolínání divadla a hudby. 25. září se můžete těšit na Einar Stray Orchestra a v cyklu EuroConnections budou následovat 29. října Ukulele Orchestra of Great Britain, 27. listopadu Chinese Man a 3. prosince švýcarští Kadebostany. Projekt Femme Fatale přiveze 2. října severské sesterské duo First Aid Kit a 20. listopadu jednu z nejzásadnějších amerických dívčích skupin Warpaint. 30. září se fandové cyklu Music Infinity a world music mohou těšit na jednoho z průkopníků tohoto hudebního směru, legendárního Stephana Micuse. Jeho koncert však neproběhne v Paláci Akropolis, ale v kostele sv. Salvátora na Starém Městě, kde kromě tohoto multiinstrumentalisty uslyšíme také Irenu a Vojtěcha Havlovi, kteří tu oslaví 30 let svého působení na scéně.


I v letošním roce AM – festival nových médií připraví na 24. a 25. října zajímavý multimediální program. Do vánoc se uskuteční koncerty skupiny Tři sestry nebo Dana Bárty a těšit se můžeme na zajímavá jména z oblasti worldmusic jako Dobet Ghanoré nebo Winston McAnuff, ale také Zapaska z Ukrajiny nebo Inna Zhelennaya a mnoho dalších.

V programové nabídce letošního podzimu nebude chybět ani Festival integrace Slunce, stejně jako každý měsíc zajímavá výstava ve foyeru Paláce Akropolis.

Info

Palác Akropolis

www.palacakropolis.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.