Zprávy / Pozvánky

Podzim v Petrohradská kolektiv

Podzim v Petrohradská kolektiv

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.10.2018

Podzimní koncerty v Petrohradská kolektiv se ponesou v duchu experimentální elektroniky. Představí se polský elektroakustický hudebník X-NAVI:ET, český audiovizuální umělec Jiří Suchánek i výrazná tvář ruské undergroundové elektronické scény Tropical Interface.

Saša Spačal představí svoji novou zvukovou performance navazující na sérii s živými cvrčky Acheta domesticus a Jiří Suchánek živou elektroakustickou kompozicí Atomtón. Transversal je nová zvuková performance, kterou připravila Saša Spačal na tvůrčím pobytu nadace Agosto Foundation, je osou propojující tři aspekty cvrččí existence: přirozené prostředí, hrozba vyhynutí a komodifikaci jako způsob přežití. Atomtón Jiřího Suchánka je o transformaci zvukových vstupů a jejich vlnových délek spektrálních čar atomů do desítek až stovek oscilátorů v aditivní syntéze.


Rafal Iwański je bubeník a elektronický zvukový umělec z Polského Toruń. Jeho tvorba je charakterizována kombinováním analogových a digitálních elektronických přístrojů s akustickými nástroji a terénními nahrávkami. White Wigwam se už roky proplouvá po okrajích českých scén – sólově, jako člen Rouilleux či s Pretty Old Sound. Ruský producent a jeden z nejvýraznějších zástupců současných klubového futurismu Tropical Interface se v Petrohradské představí v rámci premiérového evropského turné. V hudbě moskevského hudebníka se drtivé beaty a nakažlivé syntezátory organicky proplétají přírodními zvuky a aktuální post-klubová estetika přirozeně srůstá s ekologickým utopismem. Axon Body je projekt Simona Kounovského z francouzského uměleckého dua core.pan.

Info

Saša Spačal (sl) + Jiří Suchánek
17. 10. 2018 20:00
Petrohradská kolektiv, Praha
fb událost

X-Navi:et (pl) + White Wigwam
31. 10. 2018 19:00
Petrohradská kolektiv, Praha
fb událost

Tropical Interface (ru) + Axon Body (fr)
5. 11. 2018 20:00
Petrohradská kolektiv, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace