Zprávy

Podzimní libozvučné plískanice jsou doménou J.H. Krchovského

Podzimní libozvučné plískanice jsou doménou J.H. Krchovského

Zuza Kolouchová | Zprávy | 05.11.2012

„Já mám dráty v hlavě nějak zamotaný, a tak prosím pána boha ať je srovná, bůh mi na to odpověděl milej pane,ani já bič neupletu přeci z hovna!“

Jestli neznáte poezii J.H. Krchovského, nemůžete si plnými doušky vychutnávat podzim. Veselým optimistům odzvonilo, listí začalo tlít a dobře je jen na hřbitově. Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata, ale ti, kdo dorazí v úterý 6.11. do pražského klubu Vagon, možná ještě můžou býti spaseni. Čeká je jedinečný trojkoncert J.H. Krchovského & Krch-off bandu, treFeN mezipsem a Andreje Polanského.

J.H. Krchovský se před časem rozhodl, že pokud je někdo hoden toho, aby si kurvil básně, je to on sám. Nejprve se k němu připojil jeho kamarád a bývalý kolega z kapely O.P.N. bubeník Jiří Michálek (Půlnoc, Dg.307, Echt!, aj.), později se ke zkouškám připojil Tomáš Schilla (Půlnoc, Dg.307, Echt!), zdatný to hráč na cello, a houslista Pavel Cigánek (též Dg.307, Psí vojáci, Umělá hmota atd.). Na basu pak v současnosti hraje Tomáš Skřivánek (All Tomorrow’s Parties Band). V roce 2008 kapela ve spolupráci s vydavatelstvím Guerilla Records vydala album Naposled. Že se ale nějakých konců nemusíte hned tak bát, naznačují dvě nové písně, které jsou příslibem další desky.

Krchovského poezie má dvě roviny. Buďto jste ponořeni v hluboké depresi, která je lepkavě definitivní a vy se v ní nemůžete ani pohnout, ustrnulí vlastním strachem, anebo se v ní mrskáte sakra hbitě a děláte si legraci ze všech okolo, protože oni ještě nepochopili, že to je všechno jeden velký trapas. Buď vám tedy v hlavě zabuší divné kladivo definitivy (ano, všechno je lidově řečeno v prdeli), anebo se zrovna nacházíte v té veselejší fázi života, kdy jste ještě schopni se všemu tristnímu zasmát („život je tak trapný bože, jak prdnutí do soulože“). Pro někoho možná příliš velké temno a deprese, pro jiné spokojené zavrnění, neb víte, že v tom nejste sami. Krchovský rozhodně nikoho nenutí – je to jen na vás: buď se vydáte na hřbetě poníka objevovat krásy světa, nebo si v tý nejhorší putyce spokojeně objednáte pivo.

Jako předkapelu ve Vagónu můžete po delší době slyšet treFeN mezipsem. Kapela vznikla na podzim roku 2004, kdy v karlovarském studiu MusicService nahrála první demo, které obsahuje tři skladby: Potkal jsem anděla, Revizoři, A co já na to. Kapela se po kratší pauze konečně rozhodla vystupovat (nedávno si zahrála na Slamníku), a to ve složení Filip Novotný (kytara, zpěv), Tomáš Skřivánek (baskytara), Jan Drchal (sólová kytara), Tomáš Vele (bicí) a Lukáš Teklý (viola).

Andreje Polanského (viola), legendu české undergroundové scény, netřeba představovati. Nutno jen dodat, že jeho vystoupení je vždy zahaleno rouškou tajemství a nejistoty, co se svým nástrojem předvede tentokrát. Že to ale bude noc dekadentní, jste asi už pochopili dávno, takže není na místě se čemu divit, stačí být jen cynicky na výši.

Pokud jste psychicky labilní jedinci, asi byste se měli Vagónu vyhnout jak čert kříži. Pokud Vás uspokojuje představa světa, který zrovna nekoresponduje s romány s happy endem, nemůžete jít jinam.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Dreampopoví Billow mají nový singl

redakce 19.09.2019

Dreampopová kapela Billow vydá na slovenském labelu Z Tapes svou druhotinu Seascape. Tu předznamenává singl Meridian.