Zprávy / Nové desky

Podzimní novinky u Slnko Records

Podzimní novinky u Slnko Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.09.2018

Jesenná vydavateľská sezóna je v plnom prúde a do konca roka vyjde celkovo 7 nových albumov pod značkou Slnko Records. Sólový debut Leto s Monikou speváčky a skladateľky známej z projektu Monikino Kino vyšiel uplynulý piatok. Album Moniky Midriakovej si môžete vypočuť a objednať na webe.

Členovia bývalej formácie Tu v Dome vo svojich akusticky ladených miniatúrach skúšajú, či pesničky znesú akademický prístup. Každá nota má svoje miesto v partitúre, každá sekunda času cteného poslucháča je využitá. Schiaparelli Orchestra v septembri. Katarzia + Pjoni = Antigona. Spolupráca dvoch multitalentovaných hudobníkov, predpredaj už čoskoro.


Jazz, pop, rap, art rock, spontánnosť, hudobné cítenie a súčasné texty, Darkness Positive v októbri. Odvážny projekt jedného z najznámejších domácich gitaristov. Voľné hudobné dielo za hranicami očakávateľného. Ale od koho iného má prísť, ak nie od Andreja Šebana? Album Trojmo/Tripled je naplánovaný na október. Dlhoočakávané pokračovanie úspešného debutu Fever vychádza Walter Schnitzelsson v novembri. Nestarnúca Zuzana Homolová na november pripravuje zbierku ľudových piesní, ktoré mapujú rôzne vojnové príbehy z pohľadu muža aj ženy. Album vyjde opäť v spolupráci s Milošom Železňákom, Samom Smetanom a prizvaný bol aj tajný hosť.

Info

Slnko Records
web vydavatelství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Annet X vydává první desku

redakce 30.11.2020

Annet X chce ukázat, že umí udělat jak poctivou RnB baladu, tak temnější věci na hraně rapu, ale i úderné party tracky.

Nová Kolna na Polí5

redakce 30.11.2020

Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy. Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo.

Nové EP Bert & Friends

redakce 29.11.2020

Název EP je vzhledem k určité lehkosti předchozích počinů a také samotnému obalu na první pohled zvláštní.

Hudební projekt pokoj25 vydává třetí desku

redakce 26.11.2020

Zvukově zůstávají produkce tracků v elektronickém spektru i když tentokrát mají blíž spíš rapovému soundu minulého desetiletí než osmdesátkovému synthpopu.

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.

Nové tituly u Polí5

redakce 18.11.2020

Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Kdo dále ve stáji?

Vychází nová deska Dagmar Voňkové

redakce 17.11.2020

Na scéně se pohybuje od 70. let, kdy zcela svébytným způsobem začala kombinovat tradiční formu lidové písně s unikátním stylem hry na kytaru a expresivním zpěvem.