Zprávy / Festivalové

Pohoda s Thurstonem Moorem i Solange

Pohoda s Thurstonem Moorem i Solange

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.03.2017

Na Pohodu 2017 príde aj frontman Sonic Youth a jeden z najvplyvnejších gitaristov na svete Thurston Moore. Editor Rolling Stone David Fricke ho zaradil na 34. miesto rebríčka 100 najväčších gitaristov všetkých čias. Podľa magazínu Spin je spoločne so spoluhráčom zo Sonic Youth Lee Ranaldom dokonca číslom jeden medzi gitarovými velikánmi.

Cesta z Eurosonicu, vo vane celý office Pohody, hodnotíme koncerty a počúvame CD od agentov. Vyhlásime drsné pravidlo, že oslovíme len kapelu, ktorá dostane od každého jednotku (pedagogické minimum v praxi). Minulý rok sa to podarilo jedinej skupine – Pixvae. Sú totiž nezameniteľní, ide o fantastické pohrávanie sa s world music z experimentálneho a math rockového konca. Táto kapela by nemala ujsť pozornosti milovníkom Battles, ale ani poslucháčom Potkanovej Hudby sveta. Vlastne nikomu, kto rád objavuje nevídané podoby hudby. Naživo budete mať možnosť aj na Pohode.


Na Pohodu 2017 príde autorka najlepšieho albumu za rok 2016 (Pitchfork, Spin, Vibe) a čerstvá víťazka Grammy Solange Knowles. Jej najnovší album A Seat at the Table vychválili aj média ako Time, Chicago Tribune, Clash, Mojo, NME, Rolling Stone... Solange je aktuálne jednou z najväčších hviezd R&B i soulu a definitívne vystúpila z tieňa svojej sestry Beyoncé. Sme veľmi radi, že okrem Primavery či Panoramy bude Solange veľkými písmenami aj v line-upe Pohoda festivalu.

Alice Phoebe Lou organizátori objavili na minuloročnom Reeperbahne. Vizážou trochu pripomína krajanku Yolandi z Die Antwoord, akurát robí úplne inú hudbu. Určite ale stojí za rovnakú pozornosť. V jej tvorbe je ľahkosť, veľa úžasných nápadov, hravosť a radosť z hrania. Uveríte jej každý tón a každé slovo, nič viac si vlastne umelec nemôže priať. Hrala na festivaloch ako SXSW, na berlínskom TEDx-e a z cudzinky bez domova sa prepracovala na čelo nemeckého a rakúskeho žánrového rebríčka predajnosti na iTunes. Alice zahrá svoje nádherné skladby aj na Pohode 2017.

Info

Pohoda festival 2017
6. - 8. 7. 2017
letiště Trenčín, Slovensko
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.