Zprávy / Festivalové

Pokračování čtvrté: Pilsen Busking Fest

Pokračování čtvrté: Pilsen Busking Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.06.2017

V Plzni se v termínu 20. až 23. září již po čtvrté uskuteční mezinárodní festival pouličního umění nazvaný Pilsen Busking Fest 2017. Umělci z nejrůznějších koutů světa v historickém centru a jeho okolí návštěvníkům představí pestrou škálu uměleckých disciplín od muziky, přes tanec, sochařství až po kreativní dílny pro malé i velké. Plzeň v září opět navštíví světoví hudebníci, kapely, tanečníci, divadelníci, malíři, sochaři a především pouliční komedianti, těšící se čím dál většímu zájmu.

"Náš každodenní život se zrychluje, mnoho z nás tráví svůj život více na internetu než ve skutečných vztazích, a mluví s jinými nejvíce jen ve své práci. Na ulici se s úsměvem moc nepotkáte, veřejný prostor sdílíte s lidmi, ale jednoduše řečeno jste v něm sami. Chceme pomocí kvalitní a různorodé kultury, která jako univerzální jazyk dokáže lidi propojovat, oživit město Plzeň a vrátit do ulic a parků aktivní život. Busking – tedy pouliční umění - roztančilo či rozezpívalo celé ulice už v minulých ročnících a my věříme, že se to povede i letos," láká na festival Jan Šinko, programový ředitel festivalu.


Prvním lákadlem, které organizátoři ze společnosti Conexis odhalili, je pouliční raper a hip hoper Infidelix, který pochází z amerického Texasu a v současnosti žije v Berlíně. Nápad na jeho účinkování vzešel od fanoušků festivalu. Plzeňané se dále mohou těšit na skvělou multinárodnostní kapelu hrající chanson, swing, reggae, salsu a africké rytmy Maurizio Presidente, na ty nejohebnější tanečníky a akrobaty z Francie Surprise Effect, buskerské trio The Trouble Notes z Německa nebo na jednoho z nejlepších krotitelů ohně Blaze z Austrálie. Z domácí scény festival představí například pražskou folk-popovou kapelu Thom Artway, či uskupení hrající psychedelic tribal trance nazvané Yedhaki: Nautika. Další program slíbili organizátoři odhalovat postupně.

Letošní ročník Pilsen Busking Festu přináší řadu inovací nejen v oblasti technického vybavení, ale hlavně v programové nabídce. Navíc si pro letošek našel i podporovatele z řad významných osobností kulturního a společenského života. Svoji podporu mu vyjádřili např. držitelka ceny Anděl za objev roku Lenny nebo herec Pavel Liška, který - jak sám říká - pouličním uměním začínal a má na něj ty nejlepší vzpomínky. "Pilsen Busking Fest je netradiční také v tom, že návštěvník nikdy neví, kdy a kde natrefí na kulturní produkci, kde ho překvapí a neplánovaně vtáhne do děje, což se prostě nikomu u televize nestane," dodává Šinko. Festival Pilsen Busing Fest 2017 proběhne 23. – 25. září pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast kultury a památkové péče pana Mgr. Martina Baxy a jeho hlavní část se bude odehrávat na Náměstí republiky, v přilehlých ulicích a parcích.

Info

Pilsen Busing Fest 2017
23. - 25. 9. 2017
Plzeň

www.facebook.com/PilsenBuskingFest
www.buskingfest.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

redakce 17.12.2022

Poprvé od svého založení v roce 1986 pořádá ESNS i program po tři po sobě jdoucí noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace