Zprávy / Nové desky

Pomůžete vydat debutového Smrtislava?

Pomůžete vydat debutového Smrtislava?

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.10.2015

Ambiciózní hudební skupina Smrtislav soustředěná kolem excentrického zpěváka Tuzexe, který vešel ve známost hlavně hraním v kapelách Sunshine, Vanessa nebo Scissorhands, mává ve vzduchu svým téměř hotovým albem. Od jeho finální realizace dělí skupinu už jen finanční částka, kterou by ráda nashromáždila pomocí crowdfundingového projektu Hithit.

Kapela, která na začátku roku zaujala svým čtyř písňovým EP podpořeným videoklipem k písni V noci se mi zdálo, chce po sérii úspěšných koncertů v klubech a na festivalech zachytit svou dosavadní tvorbu na desku, která by podle jejích vlastních slov mohla znatelně ozvláštnit a provětrat současnou českou hudební scénu.


"Materiál na desku je připravený, potřebujeme jen sehnat peníze na to, abychom album mohli natočit a vydat," říká Tuzex. V kapele dále působí také zkušení hudebníci: Jakub Zachoval na kytaru (LUS3), Michal Mach na bicí (City Lights), Tomáš Jungvirt (Landmine Spring) na basu. "EP jsme nahrávali ve studiu Biotech u Ecsona Waldese, což je jedno z nejlepších a nejrespektovanějších českých studií. A protože jsme se zvukem spokojeni, další písničky bychom rádi dotočili také tam," dodává frontman, který počítá s tím, že vybrané peníze od fanoušků pokryjí podstatnou část nákladů na realizaci první desky kapely.

Smrtislav, který si hned od počátku získal řadu fanoušků svým originálním rockovým zvukem a překvapivě českými texty s ponurejší náladou, spoléhá na jejich přízeň a podporu i tentokrát.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace