Zprávy / Pozvánky

Pondělní zastávka na křižácké výpravě Wovenhand: Brno

Pondělní zastávka na křižácké výpravě Wovenhand: Brno

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.04.2015

Stylově, coby headlineři vyprodaného prvního dne letošního metalového svátku Roadburn zahájili Wovenhand své aktuální evropské turné. Bude exotičtější než obvykle: kapela míří přes Balkán, Rumunsko a Bulharsko až do tureckého Istanbulu a pak dál do Izraele. Tam bude frontman David Eugene Edwards s tetováním jména Syna božího v hebrejštině jako doma. Křižácká výprava končí, jak jinak, na Hellfestu ve Francii. Čeští a slovenští fanoušci mají možnost Wovenhand spolu s hosty Marriages zažít v pondělí 20. dubna 2015 v klubu Fléda v Brně. Vstupenky jsou k dispozici na www.goout.cz, přes SMS Ticket, a fyzicky také v prodejnách Indies (Poštovská, Brno) a Rekomando (Trojanova, Praha) za 300 Kč, na místě bude lístek o stovku dražší.

Hudební historie Wovenhand, započatá v roce 2001 jako sólový projekt Edwardse, tehdy ještě frontmana 16 Horsepower, je nyní k poslechu na wovenhand.bandcamp.com – devět alb včetně tři roky starého živáku Live at Roepaen, který symbolicky ukončil „world-folkovou“ éru kapely a započal novou, stejně temnou, ale mnohem hlasitější a důraznější. Sestava aktuálně čítá také bubeníka a perkusistu Ordy Garrisona, kytaristu Chucka Frenche a basáka Neila Keenera (z Planes Mistaken for Stars a Git Some) a rejstřík zvuků se zejména díky nim rozšířil o punk rock i metalové riffy. Žádný div, že poslední album, loňské Refractory Obdurate, vyšlo na labelu Deathwish Inc.


Hosty celého turné je americká trojice Marriages – zcela autonomní kapela členů Red Sparowes. Od post-metalových ikon se odlišují především vokály, které má na svědomí zpěvačka a kytaristka Emma Ruth Rundle, jež vloni vydala také sólovou desku. Marriages debutovali v roce 2012 EP Kitsune, ale první velké album – a první velký ohlas – přišel na přelomu roku s devítiskladbovým LP Salome (k poslechu také na marriagesmusic.bandcamp.com) na labelu Sargent House. A zatímco Wovenhand můžou být pro mnohé už okoukaní, Marriages bezezbytku suplují „čerstvé maso“. Výjimečné spojení, poprvé a naposled v Brně.


Info

Wovenhand (usa)
Marriages (usa)
pondělí 20. 4. 2015
Fléda, Brno

Časový plán:
19:00 otevření klubu
20:00 otevření sálu
21:00 Marriages
22:00 Wovenhand

Předprodeje: goout.cz/en/tickets/wovenhand/xad
Facebook: facebook.com/events/961934137170054

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Infected Mushroom poprvé v Česku

redakce 23.05.2023

Uznávaní jsou jako průkopníci psytrance a jejich tvorba oplývá hypnotickými rockovými aranžemi, vrstvenými melodiemi a experimenty s žánry.

OC Dornych jako Dům kultury a konců

redakce 22.05.2023

Brutalistní prostory obchodního centra Dornych, známého v Brně též pod bývalým názvem Prior, začátkem května oživí společná akce HaDivadla a Terénu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace