Akce

Poslední Free Mondays s ozvěnou future popu

Free Mondays: Us Lights (us)
16.05.2016 20:00
NoD, Praha

Poslední trojice koncertů Free Mondays ve vší parádě završí nabitou sezónu. Švýcarsko německé duo Kamikaze vás zabaví future-popem s ponurými prvky ve stylu Massive Attack nebo Son Lux. Dorazte i na Thanks, kteří už potřetí potěší vaše uši soulem v kombinaci s raným rock'n'rollem. S live koncerty se FM rozloučí ve stylu Fleet Foxes a Beirut. Američtí US Lights vynikají dechberoucími vokály a zběsilým výstupem klávesisty.

02/05 FREE MONDAYS w/ KAMIKAZE (CH/GER) @ NoD
Švýcarsko-německé future pop duo Kamikaze je tvořeno zkušeným jazzovým muzikantem a hudebním inženýrem, který má zase radši edgy konec hudebního spektra. Fabio zastupuje zpěv, kytaru, baskytaru a Alexander zase bicí a klávesy. Nonšalantnost a hravost je slyšet z každého jejich EP, které jsou okořeněné ironickými texty, ve kterých posluchač najde i metafory. "Většina písní je o luxusních problémech naší generace. Jako děti narozené v 80. a 90. letech cítíme, že máme svobodu dělat cokoli, co s našimi životy chceme a psát své vlastní příběhy o úspěchu. Postupem času, když člověk vyroste, ale zjistí, že každý z této generace má stejné očekávání a není dost místa pro všechny," hovoří o jejich textech a tvorbě Fabio. Jestli jsi dítě 80. a 90. let a cítíš se podobně, tak tě bude tahle dvojice bavit. Zábavný, ale ne prvoplánový pop s trochu ponurými prvky. Posloucháš styl Massive attack, Glass Animas nebo Son Lux? Něco z nich najdete i u Kamikaze.


09/05 FREE MONDAYS w/ THANKS (USA)
Dark soul rock'n'roll, tak se charakterizuje skupina Thanks - čtyři kluci a dvě holky. Lascivní a drsný hlas blonďaté zpěvačky, která trochu připomíná Alison z The Kills, je doplněným čelem, bicím, kytarou, klávesami a baskytarou. Sešli se, aby spojili svůj zájem o klasický americký soul a rock'n'roll s moderními elektronickými aranžemi. Na Free Mondays vyrážejí už potřetí a i tentokrát určitě nezklamou. Každý člen kapely se zaměřuje na to, co umí každý člen nejlépe: strhující rytmy bubeníka Drewa Sprousea a taneční basové linky Garetta Browna, které podporují narůstající kytarové chvaty Andrew Hanna. Lilly Maher se stará o správné brnění čela a Noah Jay-Bonn zase o éterické klávesové linky. Doslova vokálová elektrárna Jimi Hendrix zpívající skličující melodie jejím vzrušujícím hlasem. Mísí se v něm prvky soulu, R&B a kombinace raného rock'n'rollu s temnými moderními synťáky. Zároveň jsou zde chytlavé indierockové momenty, které mají sílu bezprostředně strhávat na parket. To vše musí donutit každého posluchače, aby pořádně zbystřil a určitě si tenhle darksoulový úkaz nenechal ujít.


16/05 FREE MONDAYS w/ US LIGHTS (USA) @ NoD
US Lights nejsou pro českého posluchače žádná novinka. Po koncertu v Café v lese a Kabinet Múz vyráží do NoDu se svou spanilou pop jízdou. Kombinují výrazné až dechberoucí vokály se zběsilým výstupem klávesisty, které dohromady s prolínajícími se samply vytvoří tajemnou atmosféru. Další dávku future-pop rocku za doprovodu synťáků přiváží pětice z Portlandu. S sebou mají naloženo spoustu energie, která je znát na první poslech. US Lights zní sami o sobě velmi profesionálně, jak kdyby za sebou měli vyprodané venues a byli headlinery největších festivalů. Určitě by si to zasloužili a věříme, že tam i směřují. Než však tento moment nastane, máš ještě možnost ochutnat jejich hudební menu, na kterém najdeš předkrm servírovaný Fleet Foxes, hlavní chod inspirovaný Kaiser Chiefs, dezert ozdobený Beirut a digestiv si ťukneš s We are Scientists. Places je pětičlenná ostravská kapela, která vznikla v roce 2010. Má na kontě 3 EP, nespočet koncertů po ČR a busking v berlínských ulicích. V dubnu 2016 vyšla jejich debutová deska Distant Edges. Na albu, na němž společně s Tomášem Neuwerthem pracovali, je devět písní, jejichž společným tematickým jmenovatelem je především lidské nitro, touha, bolest, odloučení a zmatek. Texty jsou často inspirovány skutečnými příběhy a pocity skutečných lidí, hudba je v mnoha případech dílem okamžiku. Places se nebojí silných melodií, ale také se nikdy nesnažili zalíbit na první poslech.

Info

Kamikaze (ch/de) + Orient
2. 5. 2016 20:00
NoD, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/1544710015822221

Thanks (us) + PurpleFox Town
9. 5. 2016 20:00
Roxy, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/1013022468736338

Us Lights (us) + Places
16. 5. 2016 20:00
NoD, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/1038342029543086
www.facebook.com/freemondaysatroxy
www.facebook.com/ClubRoxyPrague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články