Zprávy

Poslední klip z krajiny Abendlandu

Poslední klip z krajiny Abendlandu

redakce | Zprávy | 17.11.2018

Jsou to už dva roky, co se českým posluchačům a čtenářům představil nadžánrový, hudebně-literární projekt Abendland, za nímž stojí autorské duo Petr Kunze (hudba) a Miroslav Černý (texty). Posluchače nyní zvou na poslední toulku krajinou Abendlandu klipem Maska a tvář.

“Datem vydání klipu jsme zvolili Mezinárodní den studenstva, tedy 17. listopadu, jako poděkování studentům Audiovizuální tvorby na Slezské univerzitě, kteří se na klipu podíleli. Patří jim náš dík, stejně jako všem kolegům a kolegyním, jež věnovali Abendlandu svůj čas a dovednosti,” říká ke vzniku klipu Kunze.


Abendland se živě představil dvakrát, v Opavě a Praze. Během koncertů vystoupila většina zúčastněných umělců: mj. Olga Königová, Milan Cajs, Jan Kunze, Tomáš Fröde, Petr Harazin, Jan Žamboch či violoncellistka a zpěvačka Terezie Kovalová, jejíž hlas zní právě v novém videu. Do hlavní role obřadníka v rituálu byl obsazen horolezec Michal Durčák. Autorské duo Kunze - Černý spolupracuje od dětských let, svou vizi dobrodružných příběhů zhmotnili na albu a v knize Abendland, vydané 1. října 2016 nakladatelstvím Perplex.

Info

Abendland
fb stránka projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Finští The Gentleman Losers vezou na Music Infinity minulost, která se nestala

redakce 26.05.2019

Bratři se zavřeli do opuštěné chaty u jezera a s pomocí analogové záznamové techniky nahráli kolekci rozjímavých melodií ponořených v organickém šumu.

U-Prag pokřtili nové album

redakce 26.05.2019

Vedle elektronické složky pracují se širokou škálou živých nástrojů a v experimentech si nekladou meze, o čemž svědčí i jejich třetí deska.

Kultovní black metaly v Praze i v Brně

redakce 25.05.2019

Black metalový kult Mayhem i nezaměnitelná žánrová postava Abbath, ale i norský progres Leprous. Obscure již ladí podzim.

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Projekt Evolet vydává debutové album

redakce 24.05.2019

Slovenská textařka a písničkářka Eva Jurčáková vydává v spolupráci s producentem Martinem E. Kyšperským debutové album.

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Břitva oznamuje část nominací za rok 2018

redakce 24.05.2019

České rockové ceny Břitva, orientované na převážně tvrdší odrůdy metalu či hardcore punku, vyhlašují nominace za sezonu 2018.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Tycho se vrací do Prahy

redakce 23.05.2019

Na Grammy nominovaná downtempová formace Tycho na letošní rok chystá změnu zvuku a desku Weather. Představí ji i v Praze.