Zprávy / Pozvánky

Poslední Sonitus jarní sezóny

Poslední Sonitus jarní sezóny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.06.2024

Než se to začne v asfalto-betonovém městě skutečně vařit, můžeme se těšit na léto. A poslední Sonitus jarní sezóny by k tomu měl být ideální příležitostí. Vystoupí Spencer Clark s tropickým minimalismem Monopoly Child Star Searchers a Lieven Martens jako Dolphins into the Future. Line-up uzavře Theo Alexander, který pro tuto příležitost oživí projekt Storch Interior Extracts.

Dojem z Monopoly Child Star Searchers začíná jako nesnesitelně přepálený technikolorový film z karibské dovolené. Bublající až perkusivní synťáky malují pohlednici se všemi nezbytnými atributy tropů a kolébají do blaženého rauše. Po čase začínají nekonečné repetice a rozmlžené melodie tzv. najíždět a k tukanům přibývají mimozemšťané a další nepatřičnosti. Nezměrně uvolněnou atmosféru to ovšem příliš nenarušuje. Mezi projekty Spencera Clarka jde ostatně o přívětivý kousek.

Dolphins into the Future působí trochu jako sesterský projekt s o poznání větším zájmem o fyzickou realitu. Zatímco Clark se obrací do sebe a sleduje (libovolné) vlastní nápady, jeho častý souputník Lieven Martens zhusta využívá terénní nahrávky živočichů, neživé přírody i lidských činností včetně hudby z oblastí, kde zrovna žije nebo kudy cestuje, a zapojuje je do přeludných koláží. Je to lo-fi verze hassellovské hudby čtvrtého světa, směska, u které není zcela jasné, zda exoticismus uctívá nebo dekonstruuje.


Třetí set večera bude tematicky jinde, ale jeho náboj a zvuk by se zas tak lišit neměly. Theo Alexander je primárně klavírista a skladatel, který operuje na rozhraní minimalismu a ambientu s určitou experimentálnější hranou. Vedle toho několik let vedl kazetový mikrolabel Cellar Tapes, kde vydal i tři nahrávky svého projektu Storch Interior Extracts tematizující pozitivní náladu starého marketingu PC. Ovšem ačkoli inspirace sahají jen k devadesátkám a každodennosti v kapitalismu, také tady probíhá budování zvukoprostoru, který je zároveň podivný a uklidňující. I Alexander pracuje s hypnotickými, minimalistickými bloky zasmyčkovaných pásek, jen v nich trylkování místo ptáků obstarávají zdeformované synťáky.

Info

Sonitus:
Monopoly Child Star Searchers + Dolphins into the Future + Storch Interior Extracts
7. 6. 2024 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © Christophe Piette

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace