Zprávy / Pozvánky

Post-psychedelické trio Purling Hiss objevilo vodu na Marsu

Post-psychedelické trio Purling Hiss objevilo vodu na Marsu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2013

Kdyby se potkali J Mascis, Jimmy Hendrix a bratři Reidové z Jesus and Mary Chain ve zkušebně, ozývaly by se ní zvuky podobné těm, aké vytváří Mike Polizze a jeho dva parťáci z Filadelfie od hlavičkou Purling Hiss. Kromě hraní s Kurtem Vile (na jeho deskách i na společných turné) si Polizze vystřinul dvě podařené home-made nahrávky u spřátelených Woodsist a Permanent. Recenzenti neškudlili pojmy jako „ultra lo-fi“ nebo „fuzz rock“ a zároveň si, ti bystřejší, všimli songwriterského talentu, kterým je Polizze nadaný.

Šestiskladbové EP Lounge Lizards vyšlo vloni na labelu Mexican Summer a sklidilo nadšený ohlas všude, kde si ho všimli. Purling Hiss pracují se stereotypy zažitými v rock’n’rollu minimálně od zlaté éry psychedelie. Zacházejí s nimi ale dost volně a vynalézavě – o tom se můžete přesvědčit na jejich bandcampu, ke je ke slyšení celá jejich předchozí diskografie.

Výše řečené se potvrzuje i na před pár týdny vydaném albu Water on Mars, už pod značkou prestižního Drag City, a v diskografii kapely vlastně úplně první nahraném v regulérním profesionálním studiu. Na něm kapku ubrali páru co se týče hlasitosti, hlavně ale radikálně pročistili zvuk. Dokonce se tu objevuje pár skoro-balad – ke kýči mají naštěstí hodně daleko. Výsledkem je, že se Purling Hiss díky vymydlené novince katapultovali zas o level výš.

Navíc koncerty rozhodně neflákají, jak se mohli čeští fanoušci přesvědčit už před dvěma lety, kdy hráli v Praze poprvé v klubu Finalu. Spolu s Kurtem Vile, War on Drugs a Blues Control jsou Purling Hiss asi nejpřesvědčivějšími reprezentanty post-psychedlického „philadelphia-soundu“. V sobotu 4. května na strahovské Sedmičce, předskakují domácí OR. A po živých setech následují zemřelé veverky, afterparty v režii Deceased DJs on the Phone.

Info

Purling Hiss (usa) + OR
sobota 4. 5. 2013 20:00
007 Strahov, Praha

www.dragcity.com/artists/purling-hiss
www.purlinghiss.bandcamp.com
www.ornoise.wordpress.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.