Zprávy

Postřižiny Tomáše Matonohy přitvrdili Fru Fru

Postřižiny Tomáše Matonohy přitvrdili Fru Fru

redakce | Zprávy | 03.08.2016

Tomáš Matonoha usedl na režisérskou židli a připravil parafrázi slavného snímku Postřižiny ve videoklipu kapely Fru Fru. Skladbu Tak jak natočila kapela na své zatím poslední album Freak Show a nyní je základem pro lehce nadnesený a usměvný videoklip. Herec Tomáš Matonoha se přesunul na druhou stranu kamery a v případě tohoto snímku se stal scénáristou a režisérem. Hlavní role svěřil Tomaši Měcháčkovi a Milušce Bittnerové.

Prostředí dalešického pivovaru je natolik známé, že od první návštěvy bylo jasné, jak bude klip vypadat. Tomáš Matonoha přiznává, že skladbu Tak jak z počátku chtěl pojmout jinak. "Úplně první nápad na tento klip, byl taneční souboj mezi mužem a ženou, ale po kratké "exkurzi" pivovaru v Dalešicích, jsme se rozhodli maximalně využít malebného prostředí a celý koncept změnit. Pivovar a pivo Postřižiny se staly naší inspirací pro tuto píseň." I pro zpěváka a autora kapely Fru Fru Václava Bartoše to byla nová zkušenost. "Jsem rád, že jsme tento klip natočili. Točit v Dalešicích byl, pro mě jako fanouška Postřižin, splněný sen. Navíc jsme tím uzavřeli kapitolu nazvanou Freak Show a těšíme se co přinese budoucnost."


Tímto klipem ukončuje kapela veškerou práci na posledním albu a srpen ve znamení práce na nových skladbách a snad i albu. Kapela Fru Fru v současné době lehce hybernuje hlavně z důvodů zaneprázdněnosti všech členů v jiných hudebních projektech. Václav Bartoš a Vladimir dokončují novou desku mimo kapelu Fru Fru s pracovním názvem Kucharsky s Janem Coufalem, bývalým členem kapely a zároveň permanentnim hostem. Kapela Fru Fru si bude chtít vyzkoušet jak budou nové skladby fungovat na koncertech a planuje zimní výjezd do klubů.

Info

Fru Fru

www.indies.eu/fru-fru

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace