Zprávy / Pozvánky

Postrockoví Sleepmakeswaves v trojkombinaci

Postrockoví Sleepmakeswaves v trojkombinaci

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.03.2015

Australané Sleepmakeswaves se v našich končinách přestavili již po boku známějšího britského kvartetu 65daysofstatic, a tak nejsou tuzemským fanouškům na postrockové scéně žádnou neznámou veličinou. Jejich hudba se vzory jak z postrockové učebnice podpořená velmi solidní rytmikou a upřímně tklivou melodickou stránkou si našla velké množství fanoušků po celém světě a bylo jen otázkou času, kdy se u nás Sleepmakeswaves objeví znovu.


Jako support se v našich končinách poprvé představí původně indičtí, dnes již mezinárodní Skyharbor, stojící na schopnostech talentovaného kytaristy Keshava Dhara a bývalého pěvce Tesseract Daniela Tompkinse. Skyharbor se na aktuální nahrávce rozhodli k zřejmě definitivnímu příklonu k progresivnímu (post)rocku a jediné pozůstatky djentu je tak možno nalézt převážně v rytmice, a to ještě nárazově. Jejich loňská nahrávka Guiding Lights překonala debut ve všech ohledech a představila Skyharbor jako plnohodnotnou kapelu. Pokud stále ještě nevíte, kam kapelu zařadit, představte si něco mezi Karnivool a Porcupine Tree.


Tides from Nebula z Polska to k nám mají blízko, což potvrzuje jejich časté hraní na našich podiích. Od většiny post rockových kapel je odlišuje mj. nadměrná technická zdatnost, zcela vyladěný zvuk kytar, příjemně gradující do tvrdších poloh. Častým problémem postrockových kapel obecně bývá, že na koncertech po čase začínají trochu nudit a že to, co se vám při poslechu doma zdá jako skvělý relax, pak pod pódiem trochu uspává. Nic z toho se vám však u koncertu Tides from Nebula rozhodně nestane.

Info

Sleepmakeswaves (au)
Support: Skyharbor (in) + Tides from Nebula (pl)
1. 4. 2015 18:50
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 300,- pouze na místě

www.facebook.com/events/1515019968745674
www.facebook.com/sleepmakeswaves
www.facebook.com/skyharbormusic
www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial
www.facebook.com/klub007strahov
www.obscure.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.