Zprávy / Pozvánky

Poťouchlý seriózní muž Shit & Shine i ukrutný medvídek Sturle Dagsland

Poťouchlý seriózní muž Shit & Shine i ukrutný medvídek Sturle Dagsland

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.01.2023

Mech i láva, ukrutný medvídek Sturle Dagsland se vrací probouzet démony norského folklóru. Večer v Punctu otevře 3. února 2023 domácí améba Josefina Dusk. Nasrat a vyleštit: poťouchlý seriózní muž Shit & Shine čerpá z nekonečného rozbitého hrníčku opojných nápadů. Koncert proběhne v pražském klubu Punctum 22. února 2023, večer zahájí Opatův modul.

Rozkošná temnota? Elegické žalozpěvy? Skřítek, který dokáže dštít děs a hrůzu? Hudebník Sturle Dagsland je bez nadsázky zjevením, které možná vyrostlo z tradice temného norského folkloru, jeho tvorba je ale jinak příčí jakékoliv kategorizaci. Dagslandův eponymní debut z roku 2021 zacloumal představou o tom, co lze křesat z folkových tradic, zásadně pocuchal i představy o mantinelech temnoty – obzvlášť když coby support vyrazil na evropské turné finských psychedelických metalistů Oranssi Pazuzu.

Pro Dagslandovu vokální ekvilibristiku těžko hledat slova – jeho záběr je neuvěřitelný, stejně jako schopnost vydávat se do zákoutí, kde bychom ho opravdu nečekali. Zběsilost své hudby má ale pevně v rukou, její ujetost je kontrolovaná, Sturle Dagsland je chvíli nekonečně romantický, aby tuhle energii záhy překlopil v explozivní jízdu. Naživo vystupuje Sturle po boku svého bratra a spojení těchto dvou mužů se rovná síle orchestru.


Hudba, kterou skládá Craig Clouse pod jménem Shit & Shine, často působí, jako by někdo zhudebnil bizarní zprávy, jakými nás zásobuje stát Florida (případně Brno). Představte si kolíbavý tanec aligátorů, co omylem snědli balíček metamfetaminu, který ztratil šedesátiletý dealer v havajské košili a rozbitých žabkách. Tu kytarovější, tu ryze elektronické nahrávky Shit & Shine ale nevznikají pro legraci – a ani na Floridě. Craig Clouse je z Texasu; teď podruhé přijede do Prahy představit své pokroucené a nekonečně zábavné rytmy.

Clouse je mimořádně plodný hudebník. Jeho desky stihly zaštítit labely od Editions Mego přes Rocket Recordings po Riot Season, jeho tvorbu lze ale stále přijímat s dychtivostí. Mimo jiné proto, že není jasné, kam se příště vrtne. Někdy volí psychedeličtější polohy (vzpomeňme na opojný split s britskými Gnod), jindy se vydává na méně přístupné stezky elektronické avantgardy (deska 54 Synth-Brass, 38 Metal Guitar, 65 Cathedral). Ovšem nejvíce mu sluší poloha, kterou variuje nejčastěji – totiž když se pustí do podvratné elektroniky s patinou.

Info

Sturle Dagsland (no) + Josefina Dusk
3. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

Shit & Shine (us) + Opatův modul
22. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce 13.03.2023

Tradiční festival krátkých filmů autorů do 30 let. Cinefilové se v Uničově sejdou tento víkend.

Louis Tomlinson ve filmu

redakce 11.03.2023

All of Those Voices přináší osvěžující, syrový a skutečný pohled na hudební cestu Louise Tomlinsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace