Zprávy / Festivalové

Pozdní sběr již po osmé v Rock Café

Pozdní sběr již po osmé v Rock Café

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.10.2014

Multižánrový festival Pozdní sběr, který ve svém názvu skrývá charitativní záměr: "sesbírat" co nejvíce peněz pro určitou nadaci či neziskovou organizaci, se za léta svého fungování zabydlel v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Organizace, pro kterou je festival pořádán, získá podporu nejen finanční, ale také v podobě publicity a prostoru pro zviditelnění dané problematiky. V minulosti obdržely od organizátorů výtěžek například tyto organizace a nadace: Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho, Klub nemocných cystickou fibrózou či obecně prospěšná společnost Rozlet.


Pozdní sběr je festivalem multižánrovým a jako takový nabízí svým náštěvníkům víc než jen dobrý hudební zážitek. Vystoupení kapel (a single-zpěváků) zvučných jmen jako např. Živé kvety, Calm Season, Petr Nikl, Holden Caulfield, Martina Trchová trio, Emozpěv a mnohých dalších budou doplněny o divadelní představení např. Divadla Anička a Letadýlko nebo Divadla Krasohled. Nebude chybět ani krátká přehlídka soudobých literárních tvůrců. Zvláštnost festivalu spočívá také v ojedinělém festivalovém tržišti, kde si budou moci návštěvníci v oddychovém čase pořídit něco na sebe (bazárek), do sebe (občerstvení, káva, čaj) a trochu si pohrát (hrací koutek pro děti, deskové hry pro větší děti a dospělé). Organizátoři se netají tím, že zaměření festivalu je částečně obráceno na děti (ovšem v rámci možností rockového klubu).


Moderátorské funkce se již počtvrté s pohotovou nonšalancí zhostí Ester Kočičková. Nutno říct, že festival si za těch několik let své existence získal poměrně široký okruh návštěvníků, kteří si navykli na něj chodit nejen kvůli jistotě kvalitního hudebního (či obecně kulturního) zážitku, ale i kvůli jistotě dobrého pocitu, že jejich peníze vložené do vstupenky budou prospěšně využity. Plných 100 % z ceny vstupenky se totiž odevzdává zvolenému subjektu.

Osmý ročník festivalu bude věnován obecně prospěšné společnosti Pink Crocodile. Pink Crocodile school pomáhá dětem s těžkým kobinovaným postižením. Žáci, kteří navštěvují speciální školu Pink Crocodile, trpí poruchami učení a komunikace. Většina těchto dětí má kombinované postižení smyslů, a k tomu další vrozené syndromy a poruchy jako např. autismus. Škola Pink Crocodile pomáhá dětem s postižením překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. To vše výrazně zlepšuje kvalitu života těchto dětí, jejich rodin a pečovatelů.

Info

Pozdní sběr 2014
8. 11. 2014
Rock Café, Praha

www.facebook.com/festivalpozdnisber
www.pozdnisber.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.