Zprávy / Festivalové

Pozdní hudební sběr s Načevou, Kočičkovou anebo Zmekovou

Pozdní hudební sběr s Načevou, Kočičkovou anebo Zmekovou

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.09.2013

Festival Pozdní sběr bude probíhat v sobotu 9. listopadu od 15 hodin v pražském klubu Rock Café a kromě hudebních vystoupení (Monika Načeva a Justin Lavash, The Prostitutes, Petr Nikl, Bran, Luno a další) nabídne také divadlo (Loutky bez hranic, Autobuf), literaturu (přehlídka autorských knih) a v neposlední řadě originální festivalové tržiště, různé stánky s občerstvením, oblečením, knihami, dokonce i dětský koutek.

Multižánrový festival Pozdní sběr, který ve svém názvu skrývá charitativní záměr „sesbírat“ co nejvíce peněz pro určitou nadaci či neziskovou organizaci, se za léta svého fungování zabydlel v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Organizace, pro kterou je festival pořádán, získá podporu nejen finanční, ale také v podobě publicity a prostoru pro zviditelnění dané problematiky. V minulosti obdržely od organizátorů výtěžek například Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho či Klub nemocných cystickou fibrózou.

Moderátorské funkce se již potřetí s pohotovou nonšalancí zhostí Ester Kočičková. Nutno říct, že festival si za těch několik let své existence získal poměrně široký okruh návštěvníků, kteří si navykli na něj chodit nejen kvůli jistotě kvalitního hudebního (či obecně kulturního) zážitku, ale i kvůli jistotě dobrého pocitu, že jejich peníze vložené do vstupenky budou prospěšně využity. Plných 100 % z ceny vstupenky se totiž odevzdává zvolenému subjektu.

Sedmý ročník festivalu bude věnován obecně prospěšné společnosti Rozlet, jež se jako jediná svého druhu zaměřuje téměř výhradně na mladistvé, kteří opouštějí brány dětského domova a jsou vrženi do reality všedního života. „Věk okolo 18 let, čerstvá zkušenost s odchodem z dětského domova, minimální vzdělání a téměř nulová praxe, nefunkční rodinné zázemí,“ takto popisuje stav těchto mladých lidí sama organizace.

Těmto lidem se snaží být v začátcích samostatného života přístavem, do kterého se mohou kdykoliv vrátit, zažádat o radu, o zázemí, popovídání si. Hlavní snaha pracovníků společnosti spočívá v tom, udělat z těchto mladých soběstačné a fungující jedince nezávislé na sociálních službách.

Info

www.pozdnisber.net

foto © Ivana Freharová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.