Zprávy / Festivalové

Pozdní hudební sběr s Načevou, Kočičkovou anebo Zmekovou

Pozdní hudební sběr s Načevou, Kočičkovou anebo Zmekovou

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.09.2013

Festival Pozdní sběr bude probíhat v sobotu 9. listopadu od 15 hodin v pražském klubu Rock Café a kromě hudebních vystoupení (Monika Načeva a Justin Lavash, The Prostitutes, Petr Nikl, Bran, Luno a další) nabídne také divadlo (Loutky bez hranic, Autobuf), literaturu (přehlídka autorských knih) a v neposlední řadě originální festivalové tržiště, různé stánky s občerstvením, oblečením, knihami, dokonce i dětský koutek.

Multižánrový festival Pozdní sběr, který ve svém názvu skrývá charitativní záměr „sesbírat“ co nejvíce peněz pro určitou nadaci či neziskovou organizaci, se za léta svého fungování zabydlel v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Organizace, pro kterou je festival pořádán, získá podporu nejen finanční, ale také v podobě publicity a prostoru pro zviditelnění dané problematiky. V minulosti obdržely od organizátorů výtěžek například Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho či Klub nemocných cystickou fibrózou.

Moderátorské funkce se již potřetí s pohotovou nonšalancí zhostí Ester Kočičková. Nutno říct, že festival si za těch několik let své existence získal poměrně široký okruh návštěvníků, kteří si navykli na něj chodit nejen kvůli jistotě kvalitního hudebního (či obecně kulturního) zážitku, ale i kvůli jistotě dobrého pocitu, že jejich peníze vložené do vstupenky budou prospěšně využity. Plných 100 % z ceny vstupenky se totiž odevzdává zvolenému subjektu.

Sedmý ročník festivalu bude věnován obecně prospěšné společnosti Rozlet, jež se jako jediná svého druhu zaměřuje téměř výhradně na mladistvé, kteří opouštějí brány dětského domova a jsou vrženi do reality všedního života. „Věk okolo 18 let, čerstvá zkušenost s odchodem z dětského domova, minimální vzdělání a téměř nulová praxe, nefunkční rodinné zázemí,“ takto popisuje stav těchto mladých lidí sama organizace.

Těmto lidem se snaží být v začátcích samostatného života přístavem, do kterého se mohou kdykoliv vrátit, zažádat o radu, o zázemí, popovídání si. Hlavní snaha pracovníků společnosti spočívá v tom, udělat z těchto mladých soběstačné a fungující jedince nezávislé na sociálních službách.

Info

www.pozdnisber.net

foto © Ivana Freharová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.

Festival Ostravské dny už zítra

redakce 21.08.2019

Bienále Ostravské dny jsou hudební a uměleckou událostí mezinárodního charakteru, která vrcholí festivalem pro veřejnost.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.