Zprávy / Pozvánky

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.10.2019

V Rožnově pod Radhoštěm zahrají Guts Pie Earshot v pátek 25. října od 20:00 hodin v prostorách klubu Vrátnice. O den dříve zahrají v Praze na Sedmičce, o den později v Nitře.

Zrod původně pětičlenné punkové formace z Německa sahá do roku 1993. Za 25 let své existence odehráli více než 1500 koncertů a vydali 13 alb. Původní sestava se postupně zúžila - v dnešní době GPE tvoří duo hudebníků – bravurní cellista Patrick Cybinski, hnaný vpřed bicími v režii Jeana Jacobiho. GPE vstřebávají a do originálního tvaru přetavují vážnou hudbu, avantgardu, drum and bass, etno nebo punk. I v tak subtilním obsazení je jejich zvuk bohatý a pestrý, mix drumnbassových rytmů a metalových ploch je plný energie, na diváky se valí hutný a syrový zvuk, který dokáže Patrick produkovat díky rozličným efektům a vše podporuje Jean nekompromisním rytmem své skromné bicí sestavy.

Guts Pie Earshot můžete znát z festivalu MišMaš či koncertu, který kdysi v Rožnově pod Radhoštěm odehráli. Jejich vystoupení by si neměli nechat ujít všichni, kterým není cizí vysoce osobitá a přitom energická hudba. Fanoušci zároveň určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny. Na východoevropském turné je doprovodí melodický punk z Francie Cartouche. Skvělou zpěvačku ve skupině podtrhuje punková energie a rockové vyhrávky, jenž mnohým připomene jejich krajany La Fraction.

Info

Guts Pie Earshot (de) + Cartouche (fr)
25. 10. 2019 20:00
Vrátnice, Rožnov pod Radhoštěm
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Clark audiovizuálně v Anežském klášteře

redakce 21.11.2019

Lunchmeat Festival přináší další z audiovizuálních elektronických koncertů, tentokrát v režii britského producenta Clarka.

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.

Spitfire Company završí trilogii s očistnými rituály

redakce 18.11.2019

Spitfire Company se inspirují i rozhovorem Martina Heideggera, ve kterém se filozof po letech mlčení vymezil vůči kritice svého angažmá v NSDAP.

KoRn jsou zpět

redakce 17.11.2019

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ash oslaví své výročí i v Praze

redakce 17.11.2019

Trojalbum Teenage Wildlife sleduje kariéru skupiny od jejich prvního hitu Jack Names The Planets až ke skladbě BuzzKill.

Kasárna Karlín nabídnou Svatomartinské slavnosti, filmy, koncerty i přednášky

redakce 17.11.2019

Bohatý program probíhá během chladných měsíců ve vnitřních vytápěných prostorách tohoto jinak prázdného a nevyužívaného klasicistního skvostu v centru Prahy.