Zprávy / Pozvánky

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.10.2019

V Rožnově pod Radhoštěm zahrají Guts Pie Earshot v pátek 25. října od 20:00 hodin v prostorách klubu Vrátnice. O den dříve zahrají v Praze na Sedmičce, o den později v Nitře.

Zrod původně pětičlenné punkové formace z Německa sahá do roku 1993. Za 25 let své existence odehráli více než 1500 koncertů a vydali 13 alb. Původní sestava se postupně zúžila - v dnešní době GPE tvoří duo hudebníků – bravurní cellista Patrick Cybinski, hnaný vpřed bicími v režii Jeana Jacobiho. GPE vstřebávají a do originálního tvaru přetavují vážnou hudbu, avantgardu, drum and bass, etno nebo punk. I v tak subtilním obsazení je jejich zvuk bohatý a pestrý, mix drumnbassových rytmů a metalových ploch je plný energie, na diváky se valí hutný a syrový zvuk, který dokáže Patrick produkovat díky rozličným efektům a vše podporuje Jean nekompromisním rytmem své skromné bicí sestavy.

Guts Pie Earshot můžete znát z festivalu MišMaš či koncertu, který kdysi v Rožnově pod Radhoštěm odehráli. Jejich vystoupení by si neměli nechat ujít všichni, kterým není cizí vysoce osobitá a přitom energická hudba. Fanoušci zároveň určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny. Na východoevropském turné je doprovodí melodický punk z Francie Cartouche. Skvělou zpěvačku ve skupině podtrhuje punková energie a rockové vyhrávky, jenž mnohým připomene jejich krajany La Fraction.

Info

Guts Pie Earshot (de) + Cartouche (fr)
25. 10. 2019 20:00
Vrátnice, Rožnov pod Radhoštěm
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.