Zprávy / Festivalové

Prachatická vila přivítá WWW i Manon Meurt

Prachatická vila přivítá WWW i Manon Meurt

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.06.2016

Prachatický spolek Živá vila uspořádá 9. července prozatím svou největší akci - hudební festival VILA ŽIJE! Iniciativa, která si za svůj hlavní cíl klade záchranu cenné funkcionalistické vily J. N. Krale v Prachaticích, nabídne účastníkům průřez českou hudební alternativní scénou, kterou navíc doplní speciální host z Ameriky.

Spolek Živá vila chce Prachaticím navrátit prestižní hudební festival, který se odehraje v unikátních interiérech a exteriérech funkcionalistické vily. Celý festival bude opět koncipován jako benefice pro tuto významnou vilu. Veškerý výdělek z akce proto půjde na její zachování, které je bohužel ohroženo plánovaným obchvatem. Návštěvníci akce mohou tak svou účastí podpořit myšlenku spolku, který nesouhlasí s chystanou přeložkou. Ta je navíc dle odborných zjištění nerealizovatelná.


V čele line–upu stojí bezesporu pražská kapela WWW NEUROBEAT, jejíž živá vystoupení jsou považována za naprostou špičku v tuzemské hudební sféře. WWW kombinují elektronický rap s expresivními texty Lubomíra Typlta. Jedná se o dramatickou hudební výpověď, tanečně fyzickou smršť. Live provedení Atomové včely je elastický koncertní program, který využívá improvizační schopnosti Ondřeje Anděry a zpěvačky Milesy Zrnič. WWW se v Prachaticích představí vůbec poprvé.


Svou účast dále potvrdili také shogeazoví Manon Meurt z Rakovníka nebo kroměřížští postrockoví Superego Kid. Své hudební formace na festival taktéž vyšle českobudějovický label NAAB, z jehož středu se na vile objeví noisové Nuly a Kidney Trauma. Kromě zmíněných jmen na festivalu zahrají volynští Sartaktarak a prachatické kapely Masáž a Walden. Diváci se mohou mimo jiné těšit na kytarového virtuóza Ivana Boreše či řadu básnických čtení. Nabitý set doplní Months of Indecision z Washingtonu.

Na festivalu bude pro návštěvníky k dispozici speciální posezení v improvizované čajovně U Hrušky, točené pivo z Pivovaru Prachatice a vegetariánské občerstvení od vyhlášené českobudějovické Impaly. Spolek Živá vila se o funkcionalistickou vilu J. N. Krale stará přibližně dva roky. Za dobu svého počínání členové iniciativy uspořádali v prostorech budovy nespočet společenských a kulturních akcí. Na konci září budou ale muset kvůli rozhodnutí radnice města Prachatice objekt opustit. Tato zpráva jim byla oznámena bez jakéhokoliv srozumitelného odůvodnění. Obě strany navíc v nejbližších dnech s napětím očekávají, zda se vila stane kulturní nemovitou památkou či nikoliv. Pokud ministerstvo kultury rozhodne v neprospěch spolku, je reálné, že jedna z nejvýznamnější funkcionalistických vil bude zdemolována.

Info

Festival VILA ŽIJE!
9. 7. 2016 14:00
Živá vila, Prachatice
Vstupné: 150,- v předprodeji / 200,- na místě

www.facebook.com/events/1626483881006592
www.facebook.com/zivavila
www.zivavila.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Festival MikuLOVE naváže v Mikulově na tradici Eurotrialogu

redakce 17.07.2021

Festival MikuLOVE naváže na konci srpna v Mikulově na tradici Eurotrialogu.

Festival Rosnička proběhne na konci srpna

redakce 16.07.2021

Od roku 2011 se areál rybníka Rosnička ve Svitavách pravidelně mění v centrum nezávislé elektronické muziky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace