Zprávy / Festivalové

Prachatická vila přivítá WWW i Manon Meurt

Prachatická vila přivítá WWW i Manon Meurt

redakce | Zprávy / Festivalové | 23.06.2016

Prachatický spolek Živá vila uspořádá 9. července prozatím svou největší akci - hudební festival VILA ŽIJE! Iniciativa, která si za svůj hlavní cíl klade záchranu cenné funkcionalistické vily J. N. Krale v Prachaticích, nabídne účastníkům průřez českou hudební alternativní scénou, kterou navíc doplní speciální host z Ameriky.

Spolek Živá vila chce Prachaticím navrátit prestižní hudební festival, který se odehraje v unikátních interiérech a exteriérech funkcionalistické vily. Celý festival bude opět koncipován jako benefice pro tuto významnou vilu. Veškerý výdělek z akce proto půjde na její zachování, které je bohužel ohroženo plánovaným obchvatem. Návštěvníci akce mohou tak svou účastí podpořit myšlenku spolku, který nesouhlasí s chystanou přeložkou. Ta je navíc dle odborných zjištění nerealizovatelná.


V čele line–upu stojí bezesporu pražská kapela WWW NEUROBEAT, jejíž živá vystoupení jsou považována za naprostou špičku v tuzemské hudební sféře. WWW kombinují elektronický rap s expresivními texty Lubomíra Typlta. Jedná se o dramatickou hudební výpověď, tanečně fyzickou smršť. Live provedení Atomové včely je elastický koncertní program, který využívá improvizační schopnosti Ondřeje Anděry a zpěvačky Milesy Zrnič. WWW se v Prachaticích představí vůbec poprvé.


Svou účast dále potvrdili také shogeazoví Manon Meurt z Rakovníka nebo kroměřížští postrockoví Superego Kid. Své hudební formace na festival taktéž vyšle českobudějovický label NAAB, z jehož středu se na vile objeví noisové Nuly a Kidney Trauma. Kromě zmíněných jmen na festivalu zahrají volynští Sartaktarak a prachatické kapely Masáž a Walden. Diváci se mohou mimo jiné těšit na kytarového virtuóza Ivana Boreše či řadu básnických čtení. Nabitý set doplní Months of Indecision z Washingtonu.

Na festivalu bude pro návštěvníky k dispozici speciální posezení v improvizované čajovně U Hrušky, točené pivo z Pivovaru Prachatice a vegetariánské občerstvení od vyhlášené českobudějovické Impaly. Spolek Živá vila se o funkcionalistickou vilu J. N. Krale stará přibližně dva roky. Za dobu svého počínání členové iniciativy uspořádali v prostorech budovy nespočet společenských a kulturních akcí. Na konci září budou ale muset kvůli rozhodnutí radnice města Prachatice objekt opustit. Tato zpráva jim byla oznámena bez jakéhokoliv srozumitelného odůvodnění. Obě strany navíc v nejbližších dnech s napětím očekávají, zda se vila stane kulturní nemovitou památkou či nikoliv. Pokud ministerstvo kultury rozhodne v neprospěch spolku, je reálné, že jedna z nejvýznamnější funkcionalistických vil bude zdemolována.

Info

Festival VILA ŽIJE!
9. 7. 2016 14:00
Živá vila, Prachatice
Vstupné: 150,- v předprodeji / 200,- na místě

www.facebook.com/events/1626483881006592
www.facebook.com/zivavila
www.zivavila.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace