Zprávy / Festivalové

Prague Gothic Treffen načne druhou desítku

Prague Gothic Treffen načne druhou desítku

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.08.2016

Jak načít druhou desítku let největšího gotického setkání v ČR a SR, tedy Prague Gothic Treffen? Takovou otázku si pořadatelé kladli už od skončení loňského PGT, které pro bylo v mnohém přelomové. Prvně si na něm vyzkoušeli živé kapely a také jej poprvé rozprostřeli na tři dny. Následná anketa, ve které pátrali po reakcích přímo mezi fanoušky, také mnohé napověděla. Tak co pro vás tedy na poslední srpnový víkend připravili?

Tak předně, jedenácté PGT bude opět dvoudenní, termín konání je 26. a 27. srpna. Páteční program rozprostře do dvou žižkovských klubů, ve kterých vás čekají dvě živé kapely, které uspokojí především kytarově založené temnojedince. Souběžně s těmito koncerty budou moci elektromilci trsat v druhém klubu na electro stage. Jaké kapely a jací DJs se na PGT představí v pátek?


Prvním hostem v našem tradičním klubu Fatal (ex-XT3) bude jeden z nejslibnějších projektů poslední doby, undertheskin. "Máme radost, že tyto velenadějné polské následovatelé odkazů The Soft Moon nebo In Death It Ends představíme tuzemskému publiku hned zkraje jejich kariéry, které tušíme raketový start. A fakt, že za projektem stojí polovina v Čechách milovaných gothrockerů DeathCamp Project, už je jenom třešnička na dortu."


Jako hlavní host se u nás vůbec poprvé představí němečtí veteráni gotického rocku Age of Heaven. Ano, ti Age of Heaven, kteří byli mezi vyvolenými kapelami na vůbec prvním Wave Gotik Treffen. Ti Age of Heaven, kteří v devadesátých letech platili za jednu z nejvýraznějších skupin žánru a na nátlak fanoušků se před pár lety opět vrátili na scénu. Ti Age of Heaven, jejichž atmosferickou šlapavou oldschool gotiku můžete díky PGT konečně vidět v České republice i vy.

Sobotní program se uskuteční ve smíchovském klubu Futurum, kde opanuje obě stage. Ta větší bude patřit dvěma elektronickým koncertům s následnou electroafterparty. Druhá stage potom pofičí na kytarových vlnách od začátku až do konce. No, a teď ta jména: na řadu přání a do Prahy se vrací Daniel Myer, tentokrát kromě DJování i v čele svého elektronického projektu Architect. Spolu s ním se na pódiu naživo představí Fredrik Croona, ústřední postava švédských Cynical Existence, který do Prahy přiveze ve světové premiéře představit svou sólovou tvorbu. Oba pánové se následně ukáží i za DJským pultem. Kytarová sobota potom bude patřit polskému DJ Voidovi (Deathcamp Project, undertheskin), slovenské DJane d0ll (Wake The Bats) a dalším hostům. Vstupenky na PGT bude možné koupit jenom na místě a pouze jako permanentku na oba dny. Cena za dvoudenní veselici, čtyři kapely a celou plejádu DJs bude 290 Kč.

Info

XI. Prague Gothic Treffen
26. - 27. 8. 2016
Fatal, Futurum, Praha
Vstupné: 290,- pouze na místě

www.facebook.com/events/1692850517663636
www.facebook.com/sanctuarycz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.