Zprávy / Festivalové

Prague Gothic Treffen načne druhou desítku

Prague Gothic Treffen načne druhou desítku

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.08.2016

Jak načít druhou desítku let největšího gotického setkání v ČR a SR, tedy Prague Gothic Treffen? Takovou otázku si pořadatelé kladli už od skončení loňského PGT, které pro bylo v mnohém přelomové. Prvně si na něm vyzkoušeli živé kapely a také jej poprvé rozprostřeli na tři dny. Následná anketa, ve které pátrali po reakcích přímo mezi fanoušky, také mnohé napověděla. Tak co pro vás tedy na poslední srpnový víkend připravili?

Tak předně, jedenácté PGT bude opět dvoudenní, termín konání je 26. a 27. srpna. Páteční program rozprostře do dvou žižkovských klubů, ve kterých vás čekají dvě živé kapely, které uspokojí především kytarově založené temnojedince. Souběžně s těmito koncerty budou moci elektromilci trsat v druhém klubu na electro stage. Jaké kapely a jací DJs se na PGT představí v pátek?


Prvním hostem v našem tradičním klubu Fatal (ex-XT3) bude jeden z nejslibnějších projektů poslední doby, undertheskin. "Máme radost, že tyto velenadějné polské následovatelé odkazů The Soft Moon nebo In Death It Ends představíme tuzemskému publiku hned zkraje jejich kariéry, které tušíme raketový start. A fakt, že za projektem stojí polovina v Čechách milovaných gothrockerů DeathCamp Project, už je jenom třešnička na dortu."


Jako hlavní host se u nás vůbec poprvé představí němečtí veteráni gotického rocku Age of Heaven. Ano, ti Age of Heaven, kteří byli mezi vyvolenými kapelami na vůbec prvním Wave Gotik Treffen. Ti Age of Heaven, kteří v devadesátých letech platili za jednu z nejvýraznějších skupin žánru a na nátlak fanoušků se před pár lety opět vrátili na scénu. Ti Age of Heaven, jejichž atmosferickou šlapavou oldschool gotiku můžete díky PGT konečně vidět v České republice i vy.

Sobotní program se uskuteční ve smíchovském klubu Futurum, kde opanuje obě stage. Ta větší bude patřit dvěma elektronickým koncertům s následnou electroafterparty. Druhá stage potom pofičí na kytarových vlnách od začátku až do konce. No, a teď ta jména: na řadu přání a do Prahy se vrací Daniel Myer, tentokrát kromě DJování i v čele svého elektronického projektu Architect. Spolu s ním se na pódiu naživo představí Fredrik Croona, ústřední postava švédských Cynical Existence, který do Prahy přiveze ve světové premiéře představit svou sólovou tvorbu. Oba pánové se následně ukáží i za DJským pultem. Kytarová sobota potom bude patřit polskému DJ Voidovi (Deathcamp Project, undertheskin), slovenské DJane d0ll (Wake The Bats) a dalším hostům. Vstupenky na PGT bude možné koupit jenom na místě a pouze jako permanentku na oba dny. Cena za dvoudenní veselici, čtyři kapely a celou plejádu DJs bude 290 Kč.

Info

XI. Prague Gothic Treffen
26. - 27. 8. 2016
Fatal, Futurum, Praha
Vstupné: 290,- pouze na místě

www.facebook.com/events/1692850517663636
www.facebook.com/sanctuarycz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace