Zprávy / Festivalové

Prague Gothic Treffen načne druhou desítku

Prague Gothic Treffen načne druhou desítku

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.08.2016

Jak načít druhou desítku let největšího gotického setkání v ČR a SR, tedy Prague Gothic Treffen? Takovou otázku si pořadatelé kladli už od skončení loňského PGT, které pro bylo v mnohém přelomové. Prvně si na něm vyzkoušeli živé kapely a také jej poprvé rozprostřeli na tři dny. Následná anketa, ve které pátrali po reakcích přímo mezi fanoušky, také mnohé napověděla. Tak co pro vás tedy na poslední srpnový víkend připravili?

Tak předně, jedenácté PGT bude opět dvoudenní, termín konání je 26. a 27. srpna. Páteční program rozprostře do dvou žižkovských klubů, ve kterých vás čekají dvě živé kapely, které uspokojí především kytarově založené temnojedince. Souběžně s těmito koncerty budou moci elektromilci trsat v druhém klubu na electro stage. Jaké kapely a jací DJs se na PGT představí v pátek?


Prvním hostem v našem tradičním klubu Fatal (ex-XT3) bude jeden z nejslibnějších projektů poslední doby, undertheskin. "Máme radost, že tyto velenadějné polské následovatelé odkazů The Soft Moon nebo In Death It Ends představíme tuzemskému publiku hned zkraje jejich kariéry, které tušíme raketový start. A fakt, že za projektem stojí polovina v Čechách milovaných gothrockerů DeathCamp Project, už je jenom třešnička na dortu."


Jako hlavní host se u nás vůbec poprvé představí němečtí veteráni gotického rocku Age of Heaven. Ano, ti Age of Heaven, kteří byli mezi vyvolenými kapelami na vůbec prvním Wave Gotik Treffen. Ti Age of Heaven, kteří v devadesátých letech platili za jednu z nejvýraznějších skupin žánru a na nátlak fanoušků se před pár lety opět vrátili na scénu. Ti Age of Heaven, jejichž atmosferickou šlapavou oldschool gotiku můžete díky PGT konečně vidět v České republice i vy.

Sobotní program se uskuteční ve smíchovském klubu Futurum, kde opanuje obě stage. Ta větší bude patřit dvěma elektronickým koncertům s následnou electroafterparty. Druhá stage potom pofičí na kytarových vlnách od začátku až do konce. No, a teď ta jména: na řadu přání a do Prahy se vrací Daniel Myer, tentokrát kromě DJování i v čele svého elektronického projektu Architect. Spolu s ním se na pódiu naživo představí Fredrik Croona, ústřední postava švédských Cynical Existence, který do Prahy přiveze ve světové premiéře představit svou sólovou tvorbu. Oba pánové se následně ukáží i za DJským pultem. Kytarová sobota potom bude patřit polskému DJ Voidovi (Deathcamp Project, undertheskin), slovenské DJane d0ll (Wake The Bats) a dalším hostům. Vstupenky na PGT bude možné koupit jenom na místě a pouze jako permanentku na oba dny. Cena za dvoudenní veselici, čtyři kapely a celou plejádu DJs bude 290 Kč.

Info

XI. Prague Gothic Treffen
26. - 27. 8. 2016
Fatal, Futurum, Praha
Vstupné: 290,- pouze na místě

www.facebook.com/events/1692850517663636
www.facebook.com/sanctuarycz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Skepta dorazí i na Metronome Prague

redakce 10.12.2019

Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Sobotní noc, ový zvuk, nové hvězdy.

Mayhem a další na Brutal Assaultu

redakce 09.12.2019

Jediný a pravý norský black metal od Mayhem i Devin Townsend, který letmo zavzpomíná na kultovní Strapping Young Lad.

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.