Zprávy / Festivalové

Prague Microfestival představí autorská čtení

Prague Microfestival představí autorská čtení

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.04.2019

Prague Microfestival (PMF) je každoroční festival umělecké tvorby spojující současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a živým vystoupením.

PMF je plně dvojjazyčný (ČJ a AJ) a klade si za úkol představovat autorská čtení nejlepších současných tvůrců experimentální poezie a prózy. Každoročně vítá renomované i undergroundové autory z celého světa, kteří ve spojení s filmovými projekcemi, hudbou, živým vystoupením a výtvarným uměním tvoří bohatý polylog uměleckých forem. Letošní PMF se také poprvé sám představí v roli kulturního inovátora pořádáním experimentální konference Microlab. PMF rovněž pořádá Microshow, pop-up galerii vizuálních uměleckých děl pozvaných autorů.

PMF není pouze platformou experimentálního umění, ale i místem setkávání. I přes vzrůstající mezinárodní prestiž si udržuje silnou provázanost s místní pražskou kulturou. Vytváří tak prostor pro přátelské setkávání mezinárodních básníků a umělců s místními spisovateli, studenty a veřejností. Za posledních devět let své existence nastartoval kariéru celé řadě mladých talentovaných spisovatelů, překladatelů a organizátorů kulturního života. PMF byl původně koncipován jako přirozený následovník Pražského Mezinárodního Festivalu Poezie (2004), jež přivítal na 40 spisovatelů z více než 20 zemí. Nadále se primárně soustředí na experimentální poezii, ale mezi oblasti jeho zájmu patří i vizuální psaní, performativní texty, fónická poezie, fikce na pomezí jazyka a hudby, intermediální tvorba, konceptuální a performativní poezie a mnoho dalších.

Vystoupí: Acid Amazonians, Eli Anders, Louis Armand, Autopoetik, Vít Bohal, Tomas Cohen, Carl-Christian Elze, Athena Farrokhdzad, Irma Hirsel, Jana Horáková, Jess Huber, Ondřej Macl, Tomáš Mládek, Pavel Osvald, Tibor Hrs Pandur, Marko Pogačar, Dina Pokrajac, Nina Power, SolSol, Marie Šťastná, D. Harlan Wilson, Noir, Marek Majzon, Radovan Potočár, Data Feedback Loop.

Info

Pražský Mikrofestival
26. - 27. 4. 2019 Žižkostel, Praha
28. 4. 2019 Punctum, Praha
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.

Festival Ostravské dny už zítra

redakce 21.08.2019

Bienále Ostravské dny jsou hudební a uměleckou událostí mezinárodního charakteru, která vrcholí festivalem pro veřejnost.

Nouvelle Prague nabídne šestý ročník

redakce 20.08.2019

Šestý ročník showcaseového festivalu a konference Nouvelle Prague přináší změnu místa konání i debaty o hudební scéně.

Pop-Kultur Moon 2019

redakce 19.08.2019

Zase do Berlína? Ano, zase. Pop-kultur je akce, která zase tak dlouhou historii nemá, první vydání proběhlo v Berghainu až v roce 2015, ale o to je zajímavější.

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.