Zprávy / Pozvánky

Praha žije hudbou, Full Moon zase Prahou

Praha žije hudbou, Full Moon zase Prahou

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.06.2017

Multižánrový festival Praha žije hudbou, jehož první ročník loni v květnu navštívilo 30 tisíc lidí, připravuje na druhý červnový týden nabitý program. Od čtvrtka 8. do soboty 10. června 2017 se na pěti hudebních pódiích, samostatné divadelní scéně a více než čtyřiceti buskerpointech představí na 200 umělců. A žánrový program představí na náměstí Jiřího z Poděbrad také Full Moon Forum – platforma časopisu Full Moon. Koho nabídne, kdo ho podpoří?

Zagami Jericho
Její loňská deska City Is My Church (nominace na cenu Vinyla za objev roku) vzbudila na české scéně nemalý ohlas – autorské album v sobě nese obrazotvornost cyberpunku, ale zároveň je pevně ukotveno v současném, a tedy i povědomém velkoměstě. Výlučná elektronika budoucnosti – a s budoucností.


Martin E. Kyšperský
Hyperaktivní frontman alternativních hvězd Květy, který ještě nedávno formoval i zvuk zpěvačky Muchy, vydal před nedávnem intimní nahrávku Vlakem, za níž čerstvě získal žánrového Anděla. Křehká hudba, která dokáže oslovit každého, aniž by se podbízela povědomými obrazy, jež nahrazuje nezaměnitelnou poetikou každodennosti.


Places
Debutovali teprve loni (album Distant Edges masteroval příhodně Steve Kitch, spolupracovník kapel Anathema či The Pineapple Thief), ale je to už bezmála sedm let, co tahle severomoravská pětice tříbí svůj zvuk na pomezí popové zasněnosti a kytarové průraznosti. Hudba pro chvíle procitání či propadání se do snů.


Lazer Viking
Podobně jako novinku jeho domovských Wild Tides, formuje i expresivní produkci Lazer Vikinga láska k žánrům, které Jakub Kaifosz nosí hluboko v srdci a nebojí se dát to patřičně najevo. Elvisem Costellem to začíná a Pavlem Bobkem končí. Tyjátr? Možná, ale pořádně procítěný.


Jakub Šimanský
Bubeník kapely Unna se v sólové tvorbě vydává do nečekaných zákoutí americany a spřízněných žánrů. Namísto westernové dramatičnosti ale čekejme minimalistické skladby, ve kterých není jediná nota do počtu. Muž a jeho kytara.


Děti mezi reprákama
Dominik Zezula (ex-Post-hudba) vybudoval ze svého zprvu sólově-kolaborativního projektu regulérní kapelu, která na debut navázala před nedávnem deskou Újezd. Košaté příběhy, jednoduchý instrumentální základ a plno dojetí. Na festivalu se Zezula představí jako v dobách, kdy DMR začínali: tedy sólově.


Päfgens
Tvůrčí i partnerské duo Jana Kočišová a Filip Drábek, původem ze Slovenska, svůj hudební projekt založilo ve Varšavě, nyní ho zastihneme Berlíně. „Přírodní lo-fi shoegaze,“ psal ve své recenzi Full Moon. „Páčia sa nám prirodzené, často nedokonalé DIY princípy,“ říkají sami Päfgens a v jejich éterické hudbě se to odráží.


Acute Dose
Brněnská kapela, jejíž loňskou desku „II“ označil Full Moon za „vichřici na domácí scéně“. A jen málo zdejších kapel za poslední rok vystřelilo ke hvězdám tak razantně jako oni. Postpunková přitažlivost, ozvěny autentického lo-fi a zejména nával úžasných melodií. Nepředvídatelný kytarový pop, který dokáže vynést do jiných sfér.


Kittchen
Identita maskovaného písničkáře je už dávno známa, na tajnosnubnosti jeho hudby to ale nic neubralo. A samozřejmě ani na síle jeho koncertů, které pravidelně absolvuje v tandemu s Tomášem Neuwerthem (Nierika, Umakart). V rámci koncertu na Praha žije hudbou pokřtí Kittchen nové album Akt, na němž široký okruh hudebníků (od Báry Zmekové po Aid Kida) přepracoval skladby z ceněného alba Kontakt.


Metronome Blues
„Hypnotic noise groove,“ píše o své hudbě brněnské trio s novozélandským frontmanem Rhysem Braddockem (jinak taky noiserockové duo Gerda Blank) a říká tím vše podstatné: chytlavá, uhrančivá a nebojácná kytarová hudba. Kapela aktuálně pracuje na novém albu Vicious Circles. Plno riffů i zábavy.


Info

Praha žije hudbou 2017
8. - 10. 6. 2017
Praha

www.facebook.com/prahazijehudbou
www.prahazijehudbou.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Londýnský producent Leifur James s novým datem, místem i hosty

redakce 13.10.2021

Dvounásobná pražská premiéra londýnského producenta Leifurea Jamesa a bratislavská kapela God And Eve v plné sestavě.

HaDivadlo se ve své 47. sezoně ptá: Jak tvořit šťastně?

redakce 13.10.2021

Od nového roku se divadelníci rozhodli nové inscenace nepřidávat, ale pracovat s tím, co už mají k dispozici.

Taneční víkend v Crossu s Christianem Löfflerem a dalšími

redakce 12.10.2021

Chystá se koncert Kerala Dust, Christiana Löfflera i party serveru Techno.cz.

Sonic Robots umí techno

redakce 12.10.2021

Moritz Simon Geist se představil na loňském festivalu Cool v plotě v Písku a jeho spektakulární vystoupení patřilo k vrcholům všech ročníků “Coolu“.

Genot Centre + D29: Dino Spiluttini a QOW

redakce 11.10.2021

Pod nánosy sonického prachu propojuje Dino Spiluttini zkreslené drony a mohutné basy se „svatou trojicí" chrámové hudby.

Beata Hlavenková má nový videoklip

redakce 11.10.2021

Videoklip Pořád je to tak natočily herečka a režisérka Petra Nesvačilová a filmařka a fotografka Anežka Horová.

Boys Noize vydává album a oznamuje termín své show

redakce 08.10.2021

Fanoušky módy potěší netradiční spolupráce na EP Orvnge s ikonou současného návrhářství Virgilem Ablohem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace