Zprávy / Pozvánky

Pravidla kapely Shellac...

Pravidla kapely Shellac...

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2013

Jestli existuje na světe kapela, která jde neochvějně svojí vlastní cestou, okázale ignoruje všechna pravidla hudebního průmyslu a místo toho určuje svoje vlastní, a současně ovlivňuje hudební scénu jako málokdo jiný, jsou to Shellac (of North America) z Chicaga. A vystoupí v Praze 18. května 2013 v Divadle Dobeška. Společně s nimi zahraje italské duo Amavo.

Steve Albini (dříve Big Black a Rapeman), Bob Weston (současně hraje s Mission of Burma) a Todd Trainer nepoužívají žádná velká slova a vlastně proti ničemu ani nebojují: „Chceme jen pokrýt naše náklady, chovat se férově k promotérům a lidem, kteří nám pomáhají, a udržet to celé v tak malých rozměrech, aby to šlo zvládnout.“ Přesto (nebo právě proto) působí jako naprosté zjevení – nikdy se neprosili o recenze svých desek, nikdy nepouštěli nikoho zdarma na koncert, i když by jim mohl pomoct v kariéře, je pro ně významné, aby vstupné na jejich koncerty nebylo předražené, ignorují zavedený model „nová deska – turné na podporu jejího prodeje“, desky chtějí vždy po koncertě prodávat publiku sami přímo z pódia. Není divu, že málokterá kapela má tak oddaný tábor fanoušků.

Za dvacet let existence vydali Shellac pouhá čtyři alba, všechny u legendárního chicagského vydavatelství Touch and Go, a tento rok by se mělo objevit další, na které jsme museli čekat více než pět let. Přesně v duchu zásad kapely vyjde neznámo kdy po současném evropském turné – anebo třeba až za rok. Jak říká Albini (vyhledávaný zvukař, který pracoval s úctyhodnou řadou hudebníků od Nirvany přes PJ Harvey po Neurosis): „Chceme, abychom s publikem a se všemi navazovali obyčejné lidské vztahy, ne obchodní transakce.“

Info

Shellac (usa) + Amavo (it)
18. 5. 2013 19:00
Divadlo Dobeška, Praha

Pořadatel: Silver Rocket
Vstup: 400 Kč

www.divadlodobeska.cz
www.amavo.it
www.silver-rocket.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výstava Black'n'White v Prostoru 39

redakce 23.10.2019

Projekt fotografky Wendy Drahotušské spatří světlo světa v pražském Prostoru 39. Otevře jej vernisáž o dvanácti dílech.

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

Icon For Hire zamíří do Futura

redakce 23.10.2019

Americké duo Icon for Hire se naposledy v České republice ukázalo v pražském klubu Café V lese, který také dle očekávání vyprodali. Letos už ve Futuru.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.