Zprávy / Pozvánky

Pražský Cassette Store Day počtvrté

Pražský Cassette Store Day počtvrté

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.09.2016

Lokální přehlídka česko-slovenských kazetových labelů se pro letošek znovu přesouvá do indooru a po rozlehlém prostoru Nákladového nádraží Žižkov si otestuje relativně čerstvé prostory klubu Zázemí. Ten se nachází ideálně zaklíněný na Bartolomějské ulici mezi legendární plzeňskou pivnicí Konvikt a služebnou městské policie.

Letošek bude opět o něco hojnější, co se zastoupených vydavatelství týče. Můžete se těšit na noise produkci z Pravěk Noise Section, rurální hluch Obsedante!, novinkou na místní scéně je striktně limitovaná drone produkce labelu Cellular Tapes. Chybět nebudou ani klasici z Red For Colour Blind, Baba Vanga, Naab, Stoned to Death, Genot Centre a dojde i na zahraničního hosta, label Maybles Labeles, který se soustředí především na experimentální elektronickou a drone scénu.


Živě se můžete těšit na avantgardní free jazz trio The Mond, za kterým stojí Petr Vrba, Pasi Mäkelä a Ken Ganfield, kteří v Zázemí pokřtí svoji novinku, která vyjde na labelu Stoned to Death. Vodňanští Tosiro z labelu Naab přivezou svojí poslední kazetu Lunvy, ze stejného labelu přijedou i Kidney Trauma. Ti loni vydali split s India a letos na svém domácím labelu Naab vydávají svoje debut EP, které vyjde 3. října, krátce po francouzském turné, které absolvují s prachatickými noise rockery Sýček.

Label Maybles Labeles zastoupí Eugene the Oceanographer, manchesterský dronař a snílek. Tažná síla na pražské experimentální elektronické scéně, to je EVA01, který je mimochodem spoluautorem projektu Sodastream a jeho debutovou kazetu chystá label Genot Centre. Mezi dalšími vystoupí tru skull black metal Smuteční slavnost s chystanou nahrávkou pro Stoned to Death, White Wigwam, který vydává u Red For Colour Blind anebo projekt Brightness, který se zde poprvé představí živě. Nebude chybět ani epická drone/free jazz jam session a o dj set se postará budějovická legenda Náruč Aster. Plakát je z dílny Kateřiny Miturové.

Info

4. Pražský Cassette Store Day
8. 10. 2016 15:00
Zázemí, Praha

www.facebook.com/events/1389490554397725
www.facebook.com/prazskycassettestoreday
www.facebook.com/klubovnaZAZEMI

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.