Zprávy / Pozvánky

Pražský Cassette Store Day počtvrté

Pražský Cassette Store Day počtvrté

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.09.2016

Lokální přehlídka česko-slovenských kazetových labelů se pro letošek znovu přesouvá do indooru a po rozlehlém prostoru Nákladového nádraží Žižkov si otestuje relativně čerstvé prostory klubu Zázemí. Ten se nachází ideálně zaklíněný na Bartolomějské ulici mezi legendární plzeňskou pivnicí Konvikt a služebnou městské policie.

Letošek bude opět o něco hojnější, co se zastoupených vydavatelství týče. Můžete se těšit na noise produkci z Pravěk Noise Section, rurální hluch Obsedante!, novinkou na místní scéně je striktně limitovaná drone produkce labelu Cellular Tapes. Chybět nebudou ani klasici z Red For Colour Blind, Baba Vanga, Naab, Stoned to Death, Genot Centre a dojde i na zahraničního hosta, label Maybles Labeles, který se soustředí především na experimentální elektronickou a drone scénu.


Živě se můžete těšit na avantgardní free jazz trio The Mond, za kterým stojí Petr Vrba, Pasi Mäkelä a Ken Ganfield, kteří v Zázemí pokřtí svoji novinku, která vyjde na labelu Stoned to Death. Vodňanští Tosiro z labelu Naab přivezou svojí poslední kazetu Lunvy, ze stejného labelu přijedou i Kidney Trauma. Ti loni vydali split s India a letos na svém domácím labelu Naab vydávají svoje debut EP, které vyjde 3. října, krátce po francouzském turné, které absolvují s prachatickými noise rockery Sýček.

Label Maybles Labeles zastoupí Eugene the Oceanographer, manchesterský dronař a snílek. Tažná síla na pražské experimentální elektronické scéně, to je EVA01, který je mimochodem spoluautorem projektu Sodastream a jeho debutovou kazetu chystá label Genot Centre. Mezi dalšími vystoupí tru skull black metal Smuteční slavnost s chystanou nahrávkou pro Stoned to Death, White Wigwam, který vydává u Red For Colour Blind anebo projekt Brightness, který se zde poprvé představí živě. Nebude chybět ani epická drone/free jazz jam session a o dj set se postará budějovická legenda Náruč Aster. Plakát je z dílny Kateřiny Miturové.

Info

4. Pražský Cassette Store Day
8. 10. 2016 15:00
Zázemí, Praha

www.facebook.com/events/1389490554397725
www.facebook.com/prazskycassettestoreday
www.facebook.com/klubovnaZAZEMI

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.