Zprávy / Nové desky

Pražský downtown: Muff s novou deskou

Pražský downtown: Muff s novou deskou

redakce | Zprávy / Nové desky | 22.11.2013

Skupina Muff existující již 14 let právě natočila své druhé album, které vyšlo u labelu Poli5. Můžete se těšit na vytříbený zvuk, dokonalou souhru a opět vlastní původní kompozice na pomezí jazzu, rocku a elektroniky. Kapela má na kontě kritiky velmi ceněné album, které vyšlo v roce 2010 u labelu Animal Music.

Muff tvoří all stars domácí jazzové scény. Vyzrálí, ale dosud ještě mladí hudebníci mají bohaté zkušenosti s hudbou nespočet žánrů a spolupracovali s mnoha domácími i zahraničními hvězdami. Ať už popovými (Lenka Dusilová, Ivan Král) nebo jazzovými (Amit Chatterjee /ex Joe Zawinul/, Michal Tokaj ad.). Vlastní tvorbu pak prezentují v uznávaných kapelách Vertigo, DoMa Ensemble, NUO a dalších

Oproti minulé desce je Vol. 2 světlejší, přímočařejší i tvrdší. Možná také bláznivější, využívající určitých tanečních nebo rytmických klišé, daných do jiných souvislostí, kde působí v konfrontaci s jinými světy a příběhy. To se však týká jen některých skladeb, jiné jsou více písničkami, pokud se to tak v pojetí Muffu dá nazvat.

Info

Muff - Vol.2
www.muffmusic.com
www.facebook.com/muffmusic
foto (c) Adam Holý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články