Zprávy / Pozvánky

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.02.2020

Hudební vydavatelství Memory Records Prague se snaží vzkřísit soulovou hudbu v češtině. Na vinylovém singlu vychází v polovině února skladba Ach, bože zvedni telefon, která boduje v hitparádě Rádia 1. Deska bude pokřtěna ve čtvrtek 13. února v pražském klubu Studio Paměť.

„Máme rádi staré covery amerických soulových songů z šedesátých a sedmdesátých let. V češtině to skvěle uměli zpěváci jako Löffler, Rottrová nebo Novák. V angličtině pak například Prokop s Framus Five. Chtěli jsme to udělat podobně jako oni se současnou hudbou ze Spojených států,“ říká Milan Dedera z labelu Memory Records Prague. Ach, bože zvedni telefon je českou cover verzí songu My God Has A Telephone, který v roce 2017 vydalo uskupení The Flying Stars of Brooklyn, NY kolem zpěváka Aarona Frazera. Sladký gospel soul ve Frazerově podání zaznamenal velký ohlas v rámci soulové komunity po celém světě. Frazer je zároveň zpěvákem a bubeníkem skupiny Durand Jones & The Indications – v současnosti jedné z nejúspěšnějších amerických soulových skupin. Skladbu nahrála studiová kapela labelu pojmenovaná jako Nina & její kapela složená z předních v Čechách žijících muzikantů. Tvoří ji hudebníci, kteří koncertují s Barbarou Polákovou, Emmou Smetanou či Hentai Corporation. Hlas písni propůčila slovenská zpěvačka Nina Marinová, která si osobitě poradila s českým textem.

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech. Prvním počinem labelu bylo vydání obskurních českých cover verzí Jamese Browna a Otise Reddinga z šedesátých let v podání zpěváka Jaromíra Löfflera.

Info

Nina & její kapela
13. 2. 2020 19:30
Studio Paměť, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Underdogs' se po třech měsících otevírá

redakce 06.06.2020

Lokomotiva a světlo na konci tunelu. Město, kamarádi, krize, nitrozpyt. Nechte live streamy minulosti, tohle z gauče nebude.

Severní nástupiště a Aran Epochal v Libeňské synagoze

redakce 06.06.2020

Ambicí spolku je aktuálním způsobem prostředkovat povědomí o konkrétních tématech, způsobu práce s informacemi a podpora humanistických hodnot.

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.