Zprávy / Pozvánky

Představení letošních oslav svobody Korzo Národní

Představení letošních oslav svobody Korzo Národní

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.11.2020

Významné datum 17. listopadu plánují organizátoři největších oslav svobody Korzo Národní připomínat také letos. S ohledem na současnou situaci se oproti předchozím ročníkům rozhodli pro novou podobu akce. Cílem je lidem nabídnout možnost důstojného a bezpečného připomenutí státního svátku nehledě na složitost dnešní doby. Výročí sametové revoluce se tak tento rok ponese ve znamení oslav na dálku, online programu, živých streamů a připomínkových iniciativ.

Sedmý ročník oslav svobody známých jako Korzo Národní přesouvá své letošní dějiště. Organizátoři zprostředkují veřejnosti oslavy 17. listopadu na dálku — bezpečně a bez zbytečných rizik. Poslouží jim k tomu pestrý online program, několik aktivit na sociálních sítích nebo třeba sváteční brunch s rozvozem. K tomuto kroku přistoupili organizátoři ze spolku Díky, že můžem na základě zhoršující se epidemiologické situace, zpřísňujících se opatření a také po řadě konzultací s odborníky.


Státní svátek 17. listopadu však organizátoři z Díky, že můžem neochudí o pestrou programovou nabídku, na kterou jsou běžně návštěvníci zvyklí. Tentokrát však především ve verzi na dálku. V plánu je rozmanitý výběr živých přenosů z několika jevišť – od tradičního Obýváku Václava Havla přes debatní, divadelní a po hudební stage. Počítá se zároveň s online zpřístupněním historických přednášek a nahrávek výpovědí pamětníků na téma sametové revoluce.

Ani letos se neopomíjí dnes již ikonická píseň Modlitba pro Martu. Po vzoru minulého ročníku cílí organizátoři na propojení celé republiky napříč rádiovým éterem, a to v symbolickém datu a čase 17. 11. v 17:11 hodin. Pokud to bezpečnostní opatření umožní, doplní ho živá reprodukce písně a její přenos z Národní třídy. Kompletní nabídka online programu a streamů bude během 17. listopadu k dispozici na www.dikyzemuzem.cz. Další aktuální informace naleznete také na následující facebookové události.

Info

Korzo národní – díky, že můžem!
17. 11. 2020 10:00
Národní třída, Praha a online
web spolku

foto © Kristýna Padrtová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.

Streamované koncerty zakončí letošní Jazz Meets World

redakce 10.12.2020

A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?