Zprávy

Přehlídka Hajao Mijazakiho

Přehlídka Hajao Mijazakiho

redakce | Zprávy | 14.01.2017

V pražském Biu Oko se od středy 18. do pátku 27. ledna uskuteční přehlídka filmů japonského režiséra Hajao Mijazakiho. Diváci budou mít možnost vidět celkem sedm celovečerních filmů jednoho z nejvlivnějších animátorů druhé poloviny dvacátého století, jehož filmy vydělaly po celém světě téměř jednu miliardu dolarů. Většina snímků se v české kino distribuci objeví poprvé v historii.

„Získat práva na Mijazakiho filmy bylo finančně velmi náročné. Rozhodli jsme proto využít crowdfundigové kampaně. To, že jsme během jednoho měsíce vybrali 233 % z cílové částky ukazuje, jak silnou fanouškovskou základnu tento tvůrce v České republice má. A kromě toho je to i obrázek o komunitě našeho kina,“ říká ředitel Bia Oko David Beránek. „Program přehlídky Mijazakiho v Biu Oko zahrnuje jak tituly, které ustanovily jeho charakteristický styl, tak i největší domácí (japonské) a mezinárodní hity. Jeho filmy po celém světě vydělaly téměř miliardu dolarů, to je na úrovni současného diváckého hitu Rogue One: A Star Wars Story. V Česku, kde obecně panuje velmi malé povědomí o japonské animované tvorbě, to může mnoha lidem znít až neuvěřitelně,“ dodává Beránek.


Crowdfundingovou kampaň realizovalo kromě pražského Bia Oko i brněnské Univerzitní kino Scala. Tam se přehlídka sedmi Mijazakiho filmů uskuteční od čtvrtka od 26. do neděle 29. ledna. „Zpočátku jsme měli trochu obavy, zda se podobně úzkoprofilové přehlídky dají realizovat i v Brně. Ty se ale se spuštěním kampaně velmi brzo rozptýlily a potvrdilo se, že naši diváci mají zájem o filmy, se kterými se v běžné české distribuci prakticky neměli šanci setkat,“ shrnuje ředitel Univerzitního kina Scala Radek Pernica.

Obě kina uvedou filmy Princezna Mononoke, Zámek v oblacích (Howlův kráčející hrad), Můj soused Totoro, Laputa: Nebeský zámek, Cesta do fantazie, Naušika z větrného údolí a Doručovací služba čarodějky Kiki.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Full Moon #111–112: V náruči fotografie

redakce 08.07.2020

Fotografiím se ve Full Moonu věnujeme od samotných začátků, možná ne zcela erudovaně, ale o to vášnivěji. Pokud je to alespoň trochu možné, klademe důraz na fotografie vlastních autorů, dlouze…

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Mooncloud #45: Razam

redakce 06.07.2020

Tvorba Razam stojí především na výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové a akordeonu Aliaksandra Yasinského, pro Full Moon vybírají své oblíbené písně.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.