Zprávy / Pozvánky

Premiéra postpunkových renegátů Crack Cloud u nás

Premiéra postpunkových renegátů Crack Cloud u nás

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2022

Multimediální kolektiv kanadských odpadlíků, ve kterém našli útočiště hudebníci, umělkyně nebo filmaři, zamíří 25. května poprvé do Česka. Vancouverské uskupení Crack Cloud, zformované v roce 2016 kolem zpěváka a bubeníka Zacha Choye, čítá v základní sestavě sedm členů. V rámci tvůrčí komunity, která má svou vlastní filozofii i vizuální identitu, se k nim ale různě přidávají i další nadšenci a spolupracovníci (nebo třeba sourozenci.) V pražském klubu Underdogs’ představí svou nejnovější desku Pain Olympics, do které se promítá živelná energie, sdílený duch i společný osud, ke kterému v případě mnoha členů Crack Cloud patří snaha zbavit se látkových závislostí. Podle serveru Albumoftheyear shrnujících kritické ohlasy patřila deska mezi dvacet nejlepších v roce 2020.

„Cesta zvuku, která odráží tu, po které se kolektiv vydává i v reálném životě, je na Pain Olympics zneklidňující, radostná i kataklyzmatická na poslech, a pohybuje od klaustrofobie a strachu až po ohromující projevy radosti,“ hodnotí album portál NME. Aktuální zvuk mísící vlivy jazzu nebo hip-hopu do pust-punkové koláže tak vychází z kolektivní zkušenosti. „Ve světě, kde je všechno tak polarizující a je hned analyzováno a nálepkováno, je nutná čistota vlastních instinktů, byť by šlo o ty nejtemnější,“ komentuje tvorbu pro Full Moon zakladatel Zach Choy. „Vůle zkoumat tyhle zákoutí a snaha je racionalizovat je v umění zakotvená, všichni v Crack Cloud ji sdílíme a taky ji praktikujeme. To, co máme společné, co můžeš nazývat naším příběhem, je posílení diy etiky v umělecké sféře a motivace komunity okolo sebe k tomu tvořit.“

Info

Crack Cloud (ca)
Underdogs’, Praha
25. 5. 2022 20:00
fb event

foto © Jennilee Marigomen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace