Zprávy / Festivalové

Premiérový Atonal ve znamení premiér

Premiérový Atonal ve znamení premiér

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.05.2016

Zbrusu nový festival Berlin Atonal navazuje na loňskou edici The Long Now ve spolupráci s Berliner Festspiele's MaerzMusik. Původní třicetihodinová, nepřetržitá show vloni představila v berlínském Kraftwerku jména jako Rashad Becker, Moritz von Oswald, Dan Vicente (Acronym), Caterina Barbieri, Robert Curgenven či speciální noční set ambientní legendy Biosphere.

Prvním z potvrzených vystoupení Berlin Atonal 2016 je historická, světová premiéra show Death in Vegas. Speciálně koncipovaný audio-vizuální zážitek propojuje psychedelii Richarda Fearlesse as umělkyní a herečkou Sashou Grey skrz lásku k Throbbing Gristle a Chris and Cosey. Dlouho připravovaná show s názvem Transmission představí nový, experimentální hudební materiál a přenese vás do stavů snové euforie.


Také Drew McDowall (Coil, Psychic TV) chystá představení nového materiálu prostřednictvím premiérového vystoupení nazvaného Unnatural Channel, za jehož vizualizací stojí Florence To. I Imaginary Softwoods, legendární a zřídka kdy hrající drone projekt Johna Elliotta (Emeralds, Outer Space, Spectrum Spools), chystá v rámci Berlin Atonal své raritní živé vystoupení. Roly Porter a Marcel Weber společne promíchají své násilné, halucinogenní zvukové kresby pod názvem Third Law, které vycházejí z Porterova posledního alba na Tri-Angle.


These Hidden Hands (kolaborace britské dvojice Alain Paul a Tommy Four Seven) představí ve světové premiéře svůj projekt Aphelion A/V, zatímco Raime se naopak vrací po třech letech a v německé premiéře předvedou show s živými bicími. Speciálně pro festival vzniklo i nové trio Upper Glossa, které tvoří Caterina Barbieri, Ellen Arkbro a Kali Malone a které odprezentuje svůj debutový projekt Fundament. Neméně poutavou spolupráci chystají i Silent Servant a Phase Fatale, kteří míní generovat fúzi temného postrocku s tvrdším industrial technem. Croatian Amor (Lust for Youth, Damien Dubrovnik, Posh Isolation) též využije berlínské pozvánky k představení nové show Love Means Taking Action.

Info

Berlin Atonal 2016
24. - 28. 8. 2016
Kraftwerk, Berlín

www.facebook.com/events/419943018208024
www.facebook.com/berlinatonal
www.berlin-atonal.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Le Guess Who? 2019 oznamuje program

redakce 20.09.2019

Nejprogresivnější holandský festival, který se soustředí na bourání hranic a hudbu definující žánry celého světa, oznamuje kompletní soupisku pro letošní ročník.

Letošní Ji.hlava bude rozmanitá

redakce 20.09.2019

V nabitém programu nebudou chybět české a zahraniční premiéry, velká přehlídka erotiky v dokumentu i retrospektiva Mana Raye.

Moravský podzim jubiluje i se Suzanne Vega

redakce 19.09.2019

Posluchačům během tří týdnů předkládá festival mix devatenácti pestrých akcí prezentujících hudbu od 17. století po současnost.

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.