Zprávy / Festivalové

Premiérový Atonal ve znamení premiér

Premiérový Atonal ve znamení premiér

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.05.2016

Zbrusu nový festival Berlin Atonal navazuje na loňskou edici The Long Now ve spolupráci s Berliner Festspiele's MaerzMusik. Původní třicetihodinová, nepřetržitá show vloni představila v berlínském Kraftwerku jména jako Rashad Becker, Moritz von Oswald, Dan Vicente (Acronym), Caterina Barbieri, Robert Curgenven či speciální noční set ambientní legendy Biosphere.

Prvním z potvrzených vystoupení Berlin Atonal 2016 je historická, světová premiéra show Death in Vegas. Speciálně koncipovaný audio-vizuální zážitek propojuje psychedelii Richarda Fearlesse as umělkyní a herečkou Sashou Grey skrz lásku k Throbbing Gristle a Chris and Cosey. Dlouho připravovaná show s názvem Transmission představí nový, experimentální hudební materiál a přenese vás do stavů snové euforie.


Také Drew McDowall (Coil, Psychic TV) chystá představení nového materiálu prostřednictvím premiérového vystoupení nazvaného Unnatural Channel, za jehož vizualizací stojí Florence To. I Imaginary Softwoods, legendární a zřídka kdy hrající drone projekt Johna Elliotta (Emeralds, Outer Space, Spectrum Spools), chystá v rámci Berlin Atonal své raritní živé vystoupení. Roly Porter a Marcel Weber společne promíchají své násilné, halucinogenní zvukové kresby pod názvem Third Law, které vycházejí z Porterova posledního alba na Tri-Angle.


These Hidden Hands (kolaborace britské dvojice Alain Paul a Tommy Four Seven) představí ve světové premiéře svůj projekt Aphelion A/V, zatímco Raime se naopak vrací po třech letech a v německé premiéře předvedou show s živými bicími. Speciálně pro festival vzniklo i nové trio Upper Glossa, které tvoří Caterina Barbieri, Ellen Arkbro a Kali Malone a které odprezentuje svůj debutový projekt Fundament. Neméně poutavou spolupráci chystají i Silent Servant a Phase Fatale, kteří míní generovat fúzi temného postrocku s tvrdším industrial technem. Croatian Amor (Lust for Youth, Damien Dubrovnik, Posh Isolation) též využije berlínské pozvánky k představení nové show Love Means Taking Action.

Info

Berlin Atonal 2016
24. - 28. 8. 2016
Kraftwerk, Berlín

www.facebook.com/events/419943018208024
www.facebook.com/berlinatonal
www.berlin-atonal.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.

Festival Spectaculare odhaluje letošní program

redakce 08.02.2020

O’Halloran a Wiltzie společně vytvářejí barevně repetitivní, minimalistické a přitom velice živé hudební struktury na poli ambientu a vážné hudby.

Donaufestival odhalil letošní program

redakce 06.02.2020

Donaufestival 2020 prozkoumá mnohovrstevnaté vztahy mezi člověkem a strojem. Zahrají Swans, Ghostpoet nebo Sophie.

Brutal Assault hlásí legendu Mercyful Fate

redakce 05.02.2020

Po více než 40 let od vzniku a 20 let od posledního regulérní koncertní aktivity přijedou Mercyful Fate na Brutal Assault.

Festival Pop Messe přiveze Modeselektor i Algiers

redakce 04.02.2020

Nový hudební festival Pop Messe přiveze do Brna Modeselektor, Algiers, Acid Arab, Tommyho Cashe, Kokoko! a mnoho dalších.

Na Pohodě zahraje i britská art-popová hvězda FKA twigs

redakce 04.02.2020

Z doprovodné tanečnice velkých hvězd se v krátké době stala FKA twigs ikonou moderního umění.

Ment Moon 2020

David Čajčík 03.02.2020

Turecké nonstopy, divná Británie i východoevropské bizáry. Lublaňský Ment se blíží.