Zprávy / Festivalové

Premiérový Atonal ve znamení premiér

Premiérový Atonal ve znamení premiér

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.05.2016

Zbrusu nový festival Berlin Atonal navazuje na loňskou edici The Long Now ve spolupráci s Berliner Festspiele's MaerzMusik. Původní třicetihodinová, nepřetržitá show vloni představila v berlínském Kraftwerku jména jako Rashad Becker, Moritz von Oswald, Dan Vicente (Acronym), Caterina Barbieri, Robert Curgenven či speciální noční set ambientní legendy Biosphere.

Prvním z potvrzených vystoupení Berlin Atonal 2016 je historická, světová premiéra show Death in Vegas. Speciálně koncipovaný audio-vizuální zážitek propojuje psychedelii Richarda Fearlesse as umělkyní a herečkou Sashou Grey skrz lásku k Throbbing Gristle a Chris and Cosey. Dlouho připravovaná show s názvem Transmission představí nový, experimentální hudební materiál a přenese vás do stavů snové euforie.


Také Drew McDowall (Coil, Psychic TV) chystá představení nového materiálu prostřednictvím premiérového vystoupení nazvaného Unnatural Channel, za jehož vizualizací stojí Florence To. I Imaginary Softwoods, legendární a zřídka kdy hrající drone projekt Johna Elliotta (Emeralds, Outer Space, Spectrum Spools), chystá v rámci Berlin Atonal své raritní živé vystoupení. Roly Porter a Marcel Weber společne promíchají své násilné, halucinogenní zvukové kresby pod názvem Third Law, které vycházejí z Porterova posledního alba na Tri-Angle.


These Hidden Hands (kolaborace britské dvojice Alain Paul a Tommy Four Seven) představí ve světové premiéře svůj projekt Aphelion A/V, zatímco Raime se naopak vrací po třech letech a v německé premiéře předvedou show s živými bicími. Speciálně pro festival vzniklo i nové trio Upper Glossa, které tvoří Caterina Barbieri, Ellen Arkbro a Kali Malone a které odprezentuje svůj debutový projekt Fundament. Neméně poutavou spolupráci chystají i Silent Servant a Phase Fatale, kteří míní generovat fúzi temného postrocku s tvrdším industrial technem. Croatian Amor (Lust for Youth, Damien Dubrovnik, Posh Isolation) též využije berlínské pozvánky k představení nové show Love Means Taking Action.

Info

Berlin Atonal 2016
24. - 28. 8. 2016
Kraftwerk, Berlín

www.facebook.com/events/419943018208024
www.facebook.com/berlinatonal
www.berlin-atonal.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tauron Nowa Muzyka má nový termín

redakce 06.04.2020

Organizátoři Tauron Nowa Muzyka se připojili ke kampani #stayathome a našli nové datum pro letošní vydání festivalu.

Alternativa oznamuje termín festivalu i kurátory

redakce 01.04.2020

Hluk, intimita, chaos i minimalismus. To letos nabídne Alternativa, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby ve veškeré její mnohovrstevnosti.

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.