Zprávy / Nové desky

Pretlak z Fishartcollection

Pretlak z Fishartcollection

redakce | Zprávy / Nové desky | 10.01.2016

Trnavská veselá parta Fishartcollection se hlásí s novým EP s prozaickým názvem Pretlak.

Již na předchozím albu In Oil byl cítit silný nadhled a humor, který kapela aplikuje ve specifickém provedení. Z toho důvodu není jednoduché stylově uchopit to, co hrají. EP Pretlak obsahuje pět skladeb, u kterých je novinkou nazpívání v mateřské slovenštině. Texty se věnují aktuálnímu dění ve světě, ale přesto je v nich nadhled a absurdnost, stejně jako v muzice.

EP bylo vydáno ve vlastním nákladu, nahráno v trnavském studiu Bunker, o mix a mastering se znovu postaral Martin Barla (Astarot). Fishartcollection si dali záležet na obalu a vsadili na originalitu. Nečekejte žádný digipack ani papírové kreace. Věrni svému názvu a poučeni předchozím albem, umístili svojí novinku do plechového obalu s parádní grafikou, která je dílem britského studia HubertFineArt. Aby toho nebylo málo, kapela vypustila i nové svatební home made video ke skladbě Klavír.


Fishartcollection navíc připravují minitour s názvem Sounds like a Tour 2016 společně s českými kapelami Edmond Wells a Hell Paso.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Lucie Redlová chystá album lidovek

redakce 29.06.2021

První autorská písnička z desky Lidová Redlová se jmenuje Kamarádko moje. Hudebnice ji věnovala své zesnulé kamarádce, zpěvačce a houslistce Jitce Šuranské.

Poetická elektronika dua Ensoi

redakce 24.06.2021

Nahrávka vyniká propojením akustických hudebních nástrojů a elektroniky s nápaditou živou rytmikou a citlivými vokály.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace