Zprávy / Pozvánky

Příběhy socialistické architektury Haruny Honcoop

Příběhy socialistické architektury Haruny Honcoop

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.09.2017

Více než 200 staveb z 11 zemí bývalého sovětského bloku Evropy ožívá v dokumentární sérii Na věčné časy – Relikty architektury socialistické éry, kterou natočila česko-japonská režisérka Haruna Honcoop.


Série deseti krátkých experimentálních filmů Na věčné časy - Relikty architektury socialistické éry mapuje poválečnou architekturu socialistické éry v jedenácti zemích východní Evropy (Rusko, Německo, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko, Kosovo, Albánie). Časově pokrývá počátky stalinistické architektury, sorelu, brutalismus, přes high-tech a socialistickou modernu až do zlomového roku 1989. V krátkých filmech Haruny Honcoop statická architektura socialismu znovu ožívá a vytváří kaleidoskop pohledů na důležité i méně známé stavby. Premiéra filmu, na kterou je vstup zdarma, proběhne v pátek 29. září v nově otevřeném prostoru CAMP. Toto centrum, které patří Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR), se nachází v pražských Emauzích a vyniká 24 metrů širokým panoramatickým plátnem. Akce proběhne v rámci festivalu Film a architektura. Následovat bude diskuze s historiky architektury, kterou moderuje architekt Petr Klíma.

Audiovizuální afterparty zahájí vlastní zvukovou performancí Jan Burian ml. Dalšími vystupujícími budou skladatelé, kteří se podíleli na jednotlivých dílech dokumentární série – DJ Minoo, který připravil hudbu k dílu o polské architektuře, a Pavel Kraus, který je autorem zvukového doprovodu k československé části filmu. Vizuální složku k hudebnímu programu bude živě vytvářet Tadeáš Haager, který zároveň zpracoval zvukovou dramaturgii celého filmu.

Info

Premiéra filmu:
Built to Last – Na věčné časy
29. 9. 2017 19:00

Afterparty:
Jan Burian ml. + DJ Minoo (pl) + Pavel Kraus
29. 9. 2017 21:30 - 00:00
CAMP, Praha
Vstup zdarma

www.built-to-last-project.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

V Praze vystoupí Dotan, The Sheepdogs i The Lumineers

redakce 31.05.2021

Stejně jako na albech, tak i na koncertech The Lumineers platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj.

Pragovka oslavila deset let existence

redakce 28.05.2021

Vysílání orámovalo živé vystoupení Nauzea Orchestry zahájilo velikou rezidentskou výstavu Ko- laborace a organicky začlenilo také tradiční součásti akce - otevřené ateliéry.

Synapse Knowledge startuje přednáškou s Emikou

redakce 27.05.2021

Synapse Knowledge rozvíjí témata jako je branding a marketing v hudebním průmyslu, booking, užití umělé inteligence v hudební produkci atd.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace