Zprávy / Festivalové

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.09.2022

Jubilejní 15. ročník holandského festivalu Le Guess Who? odhaluje kompletní line-up na rok 2022. K Abdullahu Ibrahimovi, Low, Lole Montoya, Nia Archives a kurátorům festivalu Animal Collective, clipping. nebo CURL se připojují nové přírůstky.

A to třeba flamenko hvězda Estrella Morente, která vystoupí s Amsterdam Andalusian Orchestra, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, kteří míchají z ducha doby hravé syntezátorové odvary, taky malijská zpěvačka Oumou Sangaré nebo jeden z nejzajímavějších nových talentů R&B Yaya Bey. Z dalších nás zajímá afrofuturistická jazzová formace Idris Ackamoor & The Pyramids, velšská hudebnice a producentka Cate Le Bon, kolumbijsko-kanadský hudebník Lido Pimienta, angažovaný afro-punkový Fulu Miziki Kolektiv nebo amsterdamští indie rockeři Personal Trainer.

Na Le Guess Who? Se můžeme těšit i na program kurátorovaný kampalským labelem Nyege Nyege, který se zaměřuje na inovativní africkou elektroniku. Vedle nich vystoupí i DJ Fitz, který je součástí každého ročníku festivalu již patnáct let, multidisciplinární africký kolektiv Moonshine nebo holandský progresivista Bong-Ra. Ovšem program je mnohem bohatší, další, už dříve oznámená jména nahlédněte zde, za zmínku stojí fakt, že na festivalu vystoupí Irena & Vojtěch Havlovi.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © se souhlasem Le Guess Who?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace