Zprávy / Festivalové

Program PAF 2018 je kompletní

Program PAF 2018 je kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.11.2018

Sedmnáctý ročník festivalu, který se za dobu své existence stal jednou z nejdůležitějších událostí na tuzemské kulturní scéně, se koná od 6. do 9. prosince a je vrcholem celoročních aktivit organizace PAF. Tématem letošního ročníku je Lapsus, a nejrůznější podoby zkratů, zádrhelů či mezer se projevují napříč celým programem čítajícím více než 80 samostatných programových bloků. Řada filmů a audiovizuálních projektů je uvedena v ČR ve světové nebo evropské premiéře, některé vznikají přímo pro festival, který probíhá ve 14 lokalitách napříč Olomoucí.

Bezpochyby nejvýraznějším jménem letošního ročníku PAFu je kultovní filmař a hudebník Jesse Kanda. Jeho videa obývaná nelidskými bezobratlými bytostmi mu přinesly možnost spolupracovat s Björk, Arcou nebo FKA Twigs. Na PAF přijede představit svou obrazovou tvorbu stejně jako hudební projekt doon kanda. V Londýně usazený umělec a vysokoškolský pedagog Zach Blas přijíždí s projektem o konci internetu Contra Internet: Jubilee 2033. Americká umělkyně Jacky Connolly představí na PAFu v evropské premiéře film Ariadne. Film o trhlině mezi virtuální realitou a skutečností vznikal v herním prostředí videohry The Sims.

V barokní Kapli Božího Těla bude uvedena nová performance HYDRANGEA, kterou společně připravují australská básnířka Holly Childs a litevský producent J. G. Biberkopf (Gediminas Žygus). Jeden z nejvýraznějších umělců nastupující generace Adrian Altman bude realizovat výstavu v prostředí studentského klubu Vertigo, pro virtuální prostředí ScreenSaverGallery, která bude návštěvníkům přístupná na displejích jejich vlastních zařízení, připravuje skupinovou výstavu Nelidské umění kurátorka Barbora Trnková.

Pod slovním novotvarem Unfilm se skrývá programová linie děl ze světa klasické animace i filmů určených pro galerijní prostředí. V české premiéře bude uvedeno několik filmů a videí výrazných postav současného umění – snímek post-internetového umělce Jona Rafmana Dream Journal 2016-2017 a dystopické taneční sci-fi natočené v New Yorku po hurikánu Sandy Ditch Plains německé umělkyně Loretty Fahrenholz. Britský umělec Nathaniel Mellors pro PAF připravil projekci svých filmů o rozhovoru s neandrtálcem nebo o reflexi fenoménu nacionalismu z pozice mimozemšťanů.

Info

PAF Olomouc 2018
6. - 9. 12. 2018
Olomouc
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Hradby Samoty načínají druhou dekádu existence

redakce 22.06.2022

Temná hudba nejrůznějších žánrů na místech, kde je za noci možné místo bzukotu měst, slyšet šeptem pronášené příběhy ze starých legend a pověstí.

Grape dopĺňa o mená lokálnej scény

redakce 22.06.2022

V prvej osmičke zverejnených mien sú Karin Ann, Fallgrapp, Le Payaco, Para, Billy Barman, Tolstoys, Korben Dallas a Malalata.

Pilotní ročník multižánrového U:festu

redakce 21.06.2022

Tématem U:festu je zkoumání hranic mezi uměním, kulturou a současnou digitální společností. Brillovka, Rožnov pod Radhoštěm.

Letní filmovou školu odstartuje Sommerová s Kocábem

redakce 21.06.2022

Pořadatel festivalu Asociace českých filmových klubů letos své ceny udělí Ondřeji Vetchému, Michaele Pavlátové, Semihu Kaplanoğluovi a Pavlu Tomeškovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace