Zprávy

Prohlášení The Plastic People of the Universe

Prohlášení The Plastic People of the Universe

redakce | Zprávy | 13.05.2016

A máme tady statement skupiny The Plastic People of the Universe, k němuž snad jen tolik, že snad všechno dobře dopadne a kapela se nestane parodií sebe sama, jak se to některým stává, držíme palce.

"V létě roku 2015 dva členové The Plastic People of the Universe, Jaroslav Kvasnička a Eva Turnová (rytmika), oznámili ukončení svého působení ve skupině. Kapela tedy přijala novou rytmiku, Tomáše Skřivánka a Jana Ježka. Atmosféra, kterou vyvolaná kolem zmíněného odchodu, odcizení nástrojů a celková únava, vedla k rozhodnutí ukončit své členství v Plasticích Vratislava Brabence a následně i Josefa Janíčka. Zbylí členové, přijali tedy dalšího člena, klávesistu Vojtěcha Starého a pokračují dál. V Plasticích vždy platila dohoda, že kapela bude pokračovat i po odchodu některého z členů souboru. K překvapení skupiny i veřejnosti je propagován klubový koncert v Brně v sestavě, která si název přisvojila. Přesto, že se v ní objevují někteří bývalí členové Plastiků, nemají oprávnění název The Plastic People of the Universe používat. Toho se všichni vzdali svým dobrovolným odchodem. O tom svědčí i fakt, že za dobu působení skupiny se za nástroji vystřídalo kolem čtyřiceti hudebníků."

"Jediným oprávněným nositelem názvu The Plastic People of the Universe je sestava kolem Jiřího Kabeše a Joe Karafiáta: Jiří Kabeš – zpěv, viola, theremin; Joe Karafiát – zpěv, kytara; Vojtěch Starý – klávesové nástroje (zpěv); Tomáš Skřivánek – basová kytara; Jan Ježek – bicí," za The Plastic People of the Universe manager skupiny Romek Hanzlík a umělecký vedoucí Jiří Kabeš.

Info

The Plastic People of the Universe

www.plasticpeople.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Gunda a její roztomilá selátka

redakce 30.07.2021

Film, který okouzlil Joaquina Phoenixe i Paula Thomase Andersona.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Unikátní koncept Glorchestra podpoří obnovu kulturních památek

redakce 27.07.2021

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt Glorchestra.

Tolstoys v singlu Chýbanie popisují vlastní rozchod

redakce 27.07.2021

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace