Zprávy / Pozvánky

Průvodce melancholií: Asaf Avidan

Průvodce melancholií: Asaf Avidan

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.08.2016

Izraelský autor a zpěvák Asaf Avidan se vrací na koncertní pódia. Jen sám, s kytarou a tím co umí nejlépe – sahat do svého nitra a vytvářet okamžiky čirých emocí, které dokáže předat svému publiku skrze svůj jedinečný hlas. Po mezinárodním úspěchu, platinovém albu, vyprodaných koncertech, headlinování prestižních festivalů a oslavným recenzím v tisku Asaf nezapomíná, co je především – jednoduchý písničkář. A právě tohle bude během následujícího turné Into the Labyrinth základním kamenem koncertů: texty, melodie a Asafův nezaměnitelný zpěv. Do MeetFactory dorazí v pátek 18. listopadu.

Poetikou svých písní připomíná niternou tvorbu Leonarda Cohena, neskutečným hlasovým rozsahem Roberta Planta v nejlepších letech a humorem zase ty nejlepší představitele stand-up comedy. Izraelský folk-rockový písničkář Asaf Avidan patří zkrátka k tomu nejlepšímu, co můžete na současných světových pódiích vidět. Všechno ale také mohlo být úplně jinak. Jeruzalémský rodák se totiž původně rozhodl studovat animaci na místní Bezalel Academy of Arts & Design. Krach prvního vážného vztahu a potřeba zbavit se emoční zátěže ale nakonec rozhodly o tom, že kariéru animátora pověsil na hřebík, chopil se kytary a začal experimentovat se svým hlasem. Výsledkem bylo skvěle hodnocené EP Now That You're Leaving z roku 2006, na které navázal už jako frontman formace Asaf Avidan & The Mojos platinovými a zlatými alby The Reconing (2008), Poor Boy / Lucky Man (2009) a Through the Gale (2010). Z pozice jedné z nejpopulárnějších izraelských kapel, to už pak bylo na světová pódia jenom kousek.


I tady ale zasáhla náhoda. Když v roce 2011 oznámil rozhodnutí vydat se na sólovou dráhu, určitě netušil, jaký poprask způsobí taneční remix jeho písničky One Day / Reckoning Song z dílny německého DJ Wankelmuta. Ten obsadil špičky žebříčků ve 14 zemích a stal se jednou z nejprodávanějších skladeb roku 2012 na starém kontinentu. Remix, který podle zpěvákových slov vyšel proti jeho vůli, z něj tak udělal světovou celebritu. S novu rolí se ale popasoval víc než srdnatě a sólový dlouhohrající debut Different Pulses, který vyšel v roce 2012 na labelu Polydor a na jehož produkci se zásadně podílel Tamir Muskat (Balkan Beat Box), předčil i ta nejvyšší očekávání. Ryzí melancholické kytarové skladby doplněné o emocemi nabité smyčce, dechy a pulzující elektroniku dokázaly, že sólová dráha pozoruhodnému izraelskému písničkáři rozhodně svědčí.

Vloni vydaná studiová dvojka Gold Shadow (Telmavar Records) pak ukázala, že Asaf Avidan nehodlá usnout na vavřínech. Kromě naléhavých zpovědí opřených o kytarový doprovod tak přináší i bohatší aranže využívající třeba chorály a sborový zpěv, které do jeho tvorby vnášejí novou emocionalitu. Po dvou letech se uhrančivý izraelský písničkář znovu vrací do Prahy, aby tu odehrál svůj jediný letošní koncert v rámci probíhajícího turné Into the Labyrinth. Silný hudební zážitek vás čeká v pátek 18. listopadu od 20:30 ve smíchovské MeetFactory.

Info

Into the Labyrinth
Asaf Avidan (il)
18. 11. 2016 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 790,- v předprodeji / 890,- na místě

www.facebook.com/events/243584679367705
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace