Zprávy / Festivalové

První díl Ostravských dnů patří Minimaratonu elektronické hudby

První díl Ostravských dnů patří Minimaratonu elektronické hudby

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2015

V pořadí už čtvrtý Minimaraton v historii Ostravských dní bude probíhat opět ve dvou vzájemně se doplňujících prostorách Galerie výtvarného umění v Ostravě. Autory prostorových kompozic v malém akusmoniu jsou Åke Hodell (S), Dano Matej (SK), Bernard Parmegiani (F), Michal Rataj (CZ) a Louis Dufort (CA). Velký sál Galerie výtvarného umění bude naopak patřit dlouhé sérii živých koncertů a performance, do nichž program malého akusmonia zapadne jako puzzle.

Hlavní linie letošního živého programu Minimaratonu zkouší postavit Ostravu do pomyslného geografického centra, k němuž jsou jaksi přirozeně přitahovány umělci ze všech světových stran. V programu zazní sety hudebníků z USA, Velké Británie, Polska, Čech, Slezska i Slovenské republiky. Minimaraton je připraven v koprodukci s Českým rozhlasem a celá jedna hodina programu (19:00- 20:00) bude živě přenášena ve vysílání Čajovny Českého rozhlasu Vltava.


"V letošním roce jsme se rozhodli akcentovat jeden z rozměrů, který – zdá se – v poslední době jakoby mizel ze scény. Tím rozměrem je čistý poslech, aktivní, rozumějící – naslouchání hudbě, která má moc budovat obrazy. V pořadí čtvrtý Minimaraton v historii Ostravských dnů bude probíhat opět ve dvou vzájemně se doplňujících prostorách Galerie výtvarného umění v Ostravě, v každém však bude ono naslouchání probíhat zcela odlišně," říká za pořadatele Minimaratonu Michal Rataj.

Ostravský Minimaraton elektronické hudby zkouší napříč uplynulou dekádou prezentovat rozmanitost současných elektronických scén velmi radikálním způsobem – v bezprostřední konfrontaci. Během jednoho dne zaznívají díla umělců pocházejících z různých tvůrčích zázemí, akcentující příslušnost k různým tradicím avantgard 20. století a propojují zvuk s vizuálním i performačním rozměrem.

Info

Ostravské dny
Minimaraton elektronické hudby 2015
22. 8. 2015 15:30
Galerie výtvarného umění v Ostravě

www.facebook.com/events/1409872859318732
www.facebook.com/gvuostrava
www.newmusicostrava.cz
www.radioart.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace