Zprávy / Festivalové

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední.

Jubilejní Le Guess Who? letos jmenoval čtyři různorodé umělce kurárory svých osobních programů. Na koho se tedy můžete těšit? Wilco, Savages, Julii Holter a Suuns! Všichni čtyři budou hostit zajímavá umělecká jména, která považují za důležité a inspirativní. Samostatné kurátorované programy budou ohlášeny v měsících před festivalem.


Le Guess Who? zároveň oznámil první jména, která vystoupí během standardního festivalového programu. Seznamu vévodí závěrečný koncert Swans, který ukončí letošní turné i jednu etapu v historii kapely, mystická jazzová zpěvačka Patty Waters (která se nechává volně inspirovat Patti Smith, Diamandou Galás a Lydií Lunch), rockoví Dinosaur Jr., jazz hip hopový hybrid Digable Planets, Wooden Shjips, Raime, Cate Le Bon, The Comet Is Coming, Ryley Walker a světová premiéra projektu Lera Auerbach's 72 Angels, kterou představí Netherlands Chamber Orchestra společně s Raschèr Saxophone Quartet.

Rozhodně si nenechte ujít ani St. Francis Duo (čili Stephen O'Malley a Steve Noble), rituální tibetský obřad s Phurpa nebo The Dwarfs of East Agouza (trio, které tvoří Sam Shalabi, Maurice Louca a Alan Bishop). Posledními jmény na aktuálním seznamu jsou Anna von Hausswolff, Jameszoo Quartet, Heron Oblivion, Nadja, Stara Rzeka, Richard Skelton, Guy One & The Polyversal Souls, Heather Leigh, Horse Lords, Ryan Sambol, živý speciál DOODcast a Scott Fagan, autor legendární psychedelic folkové desky South Atlantic Blues z roku 1968.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice se zaměří na Polsko

redakce 14.08.2020

V rámci 28. ročníku připravil Unijazz program ve spolupráci s klubem Firlej ve Vratislavi a Polským institutem v Praze

Do Dobršské brány již jen pár dní

redakce 13.08.2020

Festival Dobršská brána ve svém 4. ročníku opět nabídne osvěžující vhled do světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů.

Noir Film Festival uvede italské noiry a Davida Lynche

redakce 11.08.2020

Po loňském exkurzu do exotického Japonska se dramaturgové festivalu rozhodli představit další evropskou inkarnaci klasického amerického žánru, a to v rámci italské kinematografie.

Festival Americké jaro bude na podzim

redakce 11.08.2020

Program představuje umělce divákům v Praze a v dalších městech a sestává z jazzové a klasické hudby, divadelních, filmových a scénických představení.

Stone Smoker Festival ve Skalákově mlýně

redakce 11.08.2020

Pod taktovkou (nejen) pražské party kolem labelu Stone Smoker se mohou návštěvníci těšit na dvoudenní pestrý program festivalu.

Lunchmeat Festival 2020 uvítá Sophie nebo Helenu Hauff

redakce 10.08.2020

Lunchmeat Festival, mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a novým médiím, ohlašuje druhou várku vystupujících.

Sharpe zverejnil kompletný program

redakce 10.08.2020

Na septembrový termín Sharpe festivalu sa organizátorom podarilo presunúť takmer všetky už ohlásené kapely.

Prague International Film Festival v Edisonu

redakce 10.08.2020

Festival, který nabízí jak známá jména tak nové talenty, si klade za cíl stát se jedním z nejlépe hodnocených v Evropě.

Hell Fest je zpět

redakce 09.08.2020

Jih je životní křižovatka, říkají pořadatelé Hell Festu. Vybrané kapely, chlebíčky, jazykové ostrovy.

Pátý ročník festivalu Šamana Ztráta ve spolupráci s Mood

redakce 07.08.2020

Z velké části je hudební program festivalu Šamana Ztráta složen z elektronické hudby, a to v jejích nejrůznějších podobách.