Zprávy / Festivalové

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední.

Jubilejní Le Guess Who? letos jmenoval čtyři různorodé umělce kurárory svých osobních programů. Na koho se tedy můžete těšit? Wilco, Savages, Julii Holter a Suuns! Všichni čtyři budou hostit zajímavá umělecká jména, která považují za důležité a inspirativní. Samostatné kurátorované programy budou ohlášeny v měsících před festivalem.


Le Guess Who? zároveň oznámil první jména, která vystoupí během standardního festivalového programu. Seznamu vévodí závěrečný koncert Swans, který ukončí letošní turné i jednu etapu v historii kapely, mystická jazzová zpěvačka Patty Waters (která se nechává volně inspirovat Patti Smith, Diamandou Galás a Lydií Lunch), rockoví Dinosaur Jr., jazz hip hopový hybrid Digable Planets, Wooden Shjips, Raime, Cate Le Bon, The Comet Is Coming, Ryley Walker a světová premiéra projektu Lera Auerbach's 72 Angels, kterou představí Netherlands Chamber Orchestra společně s Raschèr Saxophone Quartet.

Rozhodně si nenechte ujít ani St. Francis Duo (čili Stephen O'Malley a Steve Noble), rituální tibetský obřad s Phurpa nebo The Dwarfs of East Agouza (trio, které tvoří Sam Shalabi, Maurice Louca a Alan Bishop). Posledními jmény na aktuálním seznamu jsou Anna von Hausswolff, Jameszoo Quartet, Heron Oblivion, Nadja, Stara Rzeka, Richard Skelton, Guy One & The Polyversal Souls, Heather Leigh, Horse Lords, Ryan Sambol, živý speciál DOODcast a Scott Fagan, autor legendární psychedelic folkové desky South Atlantic Blues z roku 1968.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Byla založena Asociace českých filmových festivalů

redakce 13.04.2021

Rozevírání nůžek mezi stoupajícími náklady a stagnujícími příjmy nutily i organizátory akcí s dlouholetou tradicí a pevným diváckým zázemím pohybovat se na samé hranici udržitelnosti.

JazzFestBrno míří na obrazovky

redakce 11.04.2021

Mezinárodní den jazzu? Tentokrát streamovaně pod taktovkou JazzFestBrno.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Marienbad Film Festival se přesouvá

redakce 06.04.2021

Vzhledem k oznámené změně termínu MFF Karlovy Vary na konec srpna se organizátoři Marienbad Film Festivalu rozhodli uspořádat festival zkraje prázdnin.

Crème de la Crème bude online na Edisonline

redakce 01.04.2021

Festival, který se za normálních okolností odehrává pouze na Slovensku, se díky virtuálnímu uvedení představí také českým divákům.

Festival Colours of Ostrava se přesouvá na červenec 2022

redakce 31.03.2021

Festival se z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru a zásadní nejistoty přesouvá o další rok na 13. - 16. července 2022.

Festival Tauron Nowa Muzyka proběhne v polovině léta

redakce 28.03.2021

Organizátoři Tauron Nowa Muzyka našli pro katovický festival nejen elektronické hudby nový termín.

Okolojeles v přírodě s přírodou

redakce 22.03.2021

Společně, i když samostatně, východ Evropy jako výchozí bod, uprostřed periferie, emancipace a rovnost.

Festival Metronome Prague se přesouvá

redakce 18.03.2021

Pořadatelé uvádějí: „Za těchto okolností by bylo nezodpovědné uvažovat o konání festivalu.“

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace