Zprávy / Festivalové

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední.

Jubilejní Le Guess Who? letos jmenoval čtyři různorodé umělce kurárory svých osobních programů. Na koho se tedy můžete těšit? Wilco, Savages, Julii Holter a Suuns! Všichni čtyři budou hostit zajímavá umělecká jména, která považují za důležité a inspirativní. Samostatné kurátorované programy budou ohlášeny v měsících před festivalem.


Le Guess Who? zároveň oznámil první jména, která vystoupí během standardního festivalového programu. Seznamu vévodí závěrečný koncert Swans, který ukončí letošní turné i jednu etapu v historii kapely, mystická jazzová zpěvačka Patty Waters (která se nechává volně inspirovat Patti Smith, Diamandou Galás a Lydií Lunch), rockoví Dinosaur Jr., jazz hip hopový hybrid Digable Planets, Wooden Shjips, Raime, Cate Le Bon, The Comet Is Coming, Ryley Walker a světová premiéra projektu Lera Auerbach's 72 Angels, kterou představí Netherlands Chamber Orchestra společně s Raschèr Saxophone Quartet.

Rozhodně si nenechte ujít ani St. Francis Duo (čili Stephen O'Malley a Steve Noble), rituální tibetský obřad s Phurpa nebo The Dwarfs of East Agouza (trio, které tvoří Sam Shalabi, Maurice Louca a Alan Bishop). Posledními jmény na aktuálním seznamu jsou Anna von Hausswolff, Jameszoo Quartet, Heron Oblivion, Nadja, Stara Rzeka, Richard Skelton, Guy One & The Polyversal Souls, Heather Leigh, Horse Lords, Ryan Sambol, živý speciál DOODcast a Scott Fagan, autor legendární psychedelic folkové desky South Atlantic Blues z roku 1968.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.