Zprávy / Festivalové

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

První jména pro jubilejní Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední.

Jubilejní Le Guess Who? letos jmenoval čtyři různorodé umělce kurárory svých osobních programů. Na koho se tedy můžete těšit? Wilco, Savages, Julii Holter a Suuns! Všichni čtyři budou hostit zajímavá umělecká jména, která považují za důležité a inspirativní. Samostatné kurátorované programy budou ohlášeny v měsících před festivalem.


Le Guess Who? zároveň oznámil první jména, která vystoupí během standardního festivalového programu. Seznamu vévodí závěrečný koncert Swans, který ukončí letošní turné i jednu etapu v historii kapely, mystická jazzová zpěvačka Patty Waters (která se nechává volně inspirovat Patti Smith, Diamandou Galás a Lydií Lunch), rockoví Dinosaur Jr., jazz hip hopový hybrid Digable Planets, Wooden Shjips, Raime, Cate Le Bon, The Comet Is Coming, Ryley Walker a světová premiéra projektu Lera Auerbach's 72 Angels, kterou představí Netherlands Chamber Orchestra společně s Raschèr Saxophone Quartet.

Rozhodně si nenechte ujít ani St. Francis Duo (čili Stephen O'Malley a Steve Noble), rituální tibetský obřad s Phurpa nebo The Dwarfs of East Agouza (trio, které tvoří Sam Shalabi, Maurice Louca a Alan Bishop). Posledními jmény na aktuálním seznamu jsou Anna von Hausswolff, Jameszoo Quartet, Heron Oblivion, Nadja, Stara Rzeka, Richard Skelton, Guy One & The Polyversal Souls, Heather Leigh, Horse Lords, Ryan Sambol, živý speciál DOODcast a Scott Fagan, autor legendární psychedelic folkové desky South Atlantic Blues z roku 1968.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.