Zprávy / Festivalové

Jména pro letošní Unsound

Jména pro letošní Unsound

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.08.2016

Polský Unsound je letos celosvětově aktivní. V rámci svého projektu Dislocation zkoumá zhroucené vztahy mezi periférií a centrem, určující myšlenkou hranic a specifikum míst. Letošní edice krakovského festivalu se uskuteční v termínu 16. - 23. října. Těšit se můžete nejen na řadu unikátních projektů z oblasti střední Asie, Kavkazu a odlehlých oblastí širého Ruska. Moritz von Oswald v kolaboraci s Bishkekem z kyrgyszké kapely Ordo Sakhna nebo domácí Stara Rzeka společně s tradiční tádžikistánskou bandou Samo.

Projekt Felicita propojí moderní choreografii, tanec a hudbu v jeden multimediální zážitek. Společně s Matmos zahraje krakovské smyčcové kvarteto Sinfonietta Cracovia a na paškál si vezmou Perfect Lives od Roberta Ashleyho. J.D Twitch (Optimo) představí speciální DJský set věnovaný hudbě Muslimgauze, který zemřel v roce 1999. Jedním z headlinerů letošního ročníku budou i australští Severed Heads, kteří směřují k osmdesátkové postpunk / postindustrial dance music. Svou premiéru si odbudou i britští Forest Swords s materiálem z nové desky. Dub, experimenty a dance.


Američanku Kaitlyn Aurelii Smith následuje kanadská varhanice Kara-Lis Coverdale, která představí svou vizi postduchovní hudby dneška. Indonéská Senyawa tmelí národní hudební tradice s avantgardou hranou na primitivní nástroje, japonský producent Foodman překlenuje obvyklé hranice taneční hudby, chicagský footwork pionýr Traxman odehraje set spolu s japonským DJ Fulltonem. V Hotel Forum pak vystoupí Babyfather, nový projekt Deana Blunta a Gaika aka politicky zaměřený mix dancehallu, grime, r'n'b a hip hopu.

Z Británie pochází i Roly Porter, kteří své LP Third Law představí společně s MFO. Temná elektronika je devizou polské umělkyně Anny Zaradny, těšit se můžete na živé provedení její nové desky Go Go Theurgy. Ancient Methods a Cindytalk přivezou svůj společný projekt In the Mouth of the Wolf a baltimorská formace Horse Lords připomene aktuální řadovku Interventions, na které se snoubí minimalistické textury vytvoření pomocí elektronických nástrojů se zvuky západoafrické hudby a avantgardního rocku.

Info

Unsound 2016
16. - 24. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1492839411025085
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Hear Me! se vrací do Pardubic

redakce 19.11.2019

Hear Me! je putovním festivalem, jehož cílem je uvádět nejrůznější podoby improvizační a experimentální hudební scény.

Festival NEXT oslávi 20. narodeniny vo veľkom

redakce 18.11.2019

Festival NEXT rastie a okrem domovskej A4-ky sa posúva aj do nových priestorov. Tento rok ponúka fokus na radu diel, ktoré sa zamýšľajú nad hudbou ako fyzikálnym javom.

Desáté Hradby Samoty mají první jména

redakce 16.11.2019

Hradby Samoty chystají na zámku v Moravanech nad Váhom jubilejní desátý ročník. Známa jsou první potvrzená jména.

Archive a další na Pohodě 2020

redakce 15.11.2019

Slovenská Pohoda rozšiřuje svůj line-up o londýnské Archive, all star band Kokoroko i islandský industriál Hatari.

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Z Metronome Festivalu se stává Metronome Prague

redakce 09.11.2019

Začátek nové éry Metronome Festivalu? Je tady.

Šestý ročník festivalu MENT přihazuje nová jména

redakce 08.11.2019

Nadhazujeme jména z druhé várky oznámených vystupujících pro únorový lineup festivalu MENT, abyste nám věřili, že každý návštěvník, hlavně ten řadový, se má na co těšit.

Workshop o pornu v sexuální výchově nebo queer historie Brna, Mezipatra a doprovodný program

redakce 07.11.2019

Kromě diskuzí a přednášek na aktuální témata z queer komunity budou jeho součástí také oblíbené večírky.

Headlineři pro JazzFestBrno 2020

redakce 07.11.2019

Pat Metheny v exkluzivním prostoru, Lizz Wright s filharmonií nebo Avishai Cohen po letech v nejsilnější sestavě.

Na Mezipatra přijede režisér Rhys Ernst

redakce 05.11.2019

Mezipatra navštíví americký režisér Rhys Ernst, producent Michaela Raislera nebo na režiséra dokumentu Freedom to Marry.