Zprávy / Festivalové

Jména pro letošní Unsound

Jména pro letošní Unsound

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.08.2016

Polský Unsound je letos celosvětově aktivní. V rámci svého projektu Dislocation zkoumá zhroucené vztahy mezi periférií a centrem, určující myšlenkou hranic a specifikum míst. Letošní edice krakovského festivalu se uskuteční v termínu 16. - 23. října. Těšit se můžete nejen na řadu unikátních projektů z oblasti střední Asie, Kavkazu a odlehlých oblastí širého Ruska. Moritz von Oswald v kolaboraci s Bishkekem z kyrgyszké kapely Ordo Sakhna nebo domácí Stara Rzeka společně s tradiční tádžikistánskou bandou Samo.

Projekt Felicita propojí moderní choreografii, tanec a hudbu v jeden multimediální zážitek. Společně s Matmos zahraje krakovské smyčcové kvarteto Sinfonietta Cracovia a na paškál si vezmou Perfect Lives od Roberta Ashleyho. J.D Twitch (Optimo) představí speciální DJský set věnovaný hudbě Muslimgauze, který zemřel v roce 1999. Jedním z headlinerů letošního ročníku budou i australští Severed Heads, kteří směřují k osmdesátkové postpunk / postindustrial dance music. Svou premiéru si odbudou i britští Forest Swords s materiálem z nové desky. Dub, experimenty a dance.


Američanku Kaitlyn Aurelii Smith následuje kanadská varhanice Kara-Lis Coverdale, která představí svou vizi postduchovní hudby dneška. Indonéská Senyawa tmelí národní hudební tradice s avantgardou hranou na primitivní nástroje, japonský producent Foodman překlenuje obvyklé hranice taneční hudby, chicagský footwork pionýr Traxman odehraje set spolu s japonským DJ Fulltonem. V Hotel Forum pak vystoupí Babyfather, nový projekt Deana Blunta a Gaika aka politicky zaměřený mix dancehallu, grime, r'n'b a hip hopu.

Z Británie pochází i Roly Porter, kteří své LP Third Law představí společně s MFO. Temná elektronika je devizou polské umělkyně Anny Zaradny, těšit se můžete na živé provedení její nové desky Go Go Theurgy. Ancient Methods a Cindytalk přivezou svůj společný projekt In the Mouth of the Wolf a baltimorská formace Horse Lords připomene aktuální řadovku Interventions, na které se snoubí minimalistické textury vytvoření pomocí elektronických nástrojů se zvuky západoafrické hudby a avantgardního rocku.

Info

Unsound 2016
16. - 24. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1492839411025085
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace