Zprávy / Festivalové

Jména pro letošní Unsound

Jména pro letošní Unsound

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.08.2016

Polský Unsound je letos celosvětově aktivní. V rámci svého projektu Dislocation zkoumá zhroucené vztahy mezi periférií a centrem, určující myšlenkou hranic a specifikum míst. Letošní edice krakovského festivalu se uskuteční v termínu 16. - 23. října. Těšit se můžete nejen na řadu unikátních projektů z oblasti střední Asie, Kavkazu a odlehlých oblastí širého Ruska. Moritz von Oswald v kolaboraci s Bishkekem z kyrgyszké kapely Ordo Sakhna nebo domácí Stara Rzeka společně s tradiční tádžikistánskou bandou Samo.

Projekt Felicita propojí moderní choreografii, tanec a hudbu v jeden multimediální zážitek. Společně s Matmos zahraje krakovské smyčcové kvarteto Sinfonietta Cracovia a na paškál si vezmou Perfect Lives od Roberta Ashleyho. J.D Twitch (Optimo) představí speciální DJský set věnovaný hudbě Muslimgauze, který zemřel v roce 1999. Jedním z headlinerů letošního ročníku budou i australští Severed Heads, kteří směřují k osmdesátkové postpunk / postindustrial dance music. Svou premiéru si odbudou i britští Forest Swords s materiálem z nové desky. Dub, experimenty a dance.


Američanku Kaitlyn Aurelii Smith následuje kanadská varhanice Kara-Lis Coverdale, která představí svou vizi postduchovní hudby dneška. Indonéská Senyawa tmelí národní hudební tradice s avantgardou hranou na primitivní nástroje, japonský producent Foodman překlenuje obvyklé hranice taneční hudby, chicagský footwork pionýr Traxman odehraje set spolu s japonským DJ Fulltonem. V Hotel Forum pak vystoupí Babyfather, nový projekt Deana Blunta a Gaika aka politicky zaměřený mix dancehallu, grime, r'n'b a hip hopu.

Z Británie pochází i Roly Porter, kteří své LP Third Law představí společně s MFO. Temná elektronika je devizou polské umělkyně Anny Zaradny, těšit se můžete na živé provedení její nové desky Go Go Theurgy. Ancient Methods a Cindytalk přivezou svůj společný projekt In the Mouth of the Wolf a baltimorská formace Horse Lords připomene aktuální řadovku Interventions, na které se snoubí minimalistické textury vytvoření pomocí elektronických nástrojů se zvuky západoafrické hudby a avantgardního rocku.

Info

Unsound 2016
16. - 24. 10. 2016
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/1492839411025085
www.facebook.com/unsoundfest
www.unsound.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména

redakce 25.02.2020

Lenka Dusilová, Čavalenky, Cacao Mental a několik domácích all-star kapel se chystá na další ročník festivalu Colour Meeting.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.

Festival Spectaculare odhaluje letošní program

redakce 08.02.2020

O’Halloran a Wiltzie společně vytvářejí barevně repetitivní, minimalistické a přitom velice živé hudební struktury na poli ambientu a vážné hudby.

Donaufestival odhalil letošní program

redakce 06.02.2020

Donaufestival 2020 prozkoumá mnohovrstevnaté vztahy mezi člověkem a strojem. Zahrají Swans, Ghostpoet nebo Sophie.

Brutal Assault hlásí legendu Mercyful Fate

redakce 05.02.2020

Po více než 40 let od vzniku a 20 let od posledního regulérní koncertní aktivity přijedou Mercyful Fate na Brutal Assault.

Festival Pop Messe přiveze Modeselektor i Algiers

redakce 04.02.2020

Nový hudební festival Pop Messe přiveze do Brna Modeselektor, Algiers, Acid Arab, Tommyho Cashe, Kokoko! a mnoho dalších.