Zprávy / Festivalové

První jména pro Waves Vienna 2018

První jména pro Waves Vienna 2018

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.05.2018

Osmé vydání městského a showcase festivalu Waves Vienna ohlašuje první dvacítku potvrzených interpretů. V termínu od 27. do 29. září se nejdůležitější a nejzásadnější vídeňské kluby i různá veřejná prostranství změní na jeden obrovský festivalový areál.

V mnoha alternativních, elektronických, rockových či klubových setech v devátém vídeňském okrsku se opět představí spousta mladých i prověřených umělců. Mezi nimi letos najdete německé indie A Tale of Golden Keys, z Británie přijede Hugo Manuel aka Chad Valley i se svým chillwave synthpopem. Švédsko vyšle letošní debutantny Holy Now, z Holandska dorazí poprockoví Jett Rebel a z Belgie La Jungle. Těšit se můžete i na math rock francouzských Lysistrata.


Mezi dalšími porvrzenými jmény jsou i zásadní Paramount Styles, švýcarští Schnellertollermeier, Rakušanka Teresu Rotschopf nebo australští rockeři Thirsty Eyes. K hlavním hvězdám budou bezesporu patřit The Go! Team s letošní povedenou novinkou Semicircle nebo polští atmosferici Trupa Trupa. Představí se i u nás dobře známé chorvatské Žen.

Info

Waves Vienna 2018
27. - 29. 9. 2018
WUK, Vídeň
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace